Jak się okazuje, wejście na rynek e-sportowy wielkich klubów piłkarskich nie musi oznaczać końca dotychczas istniejących organizacji. Możliwe jest również nawiązanie współpracy, czego dowodem jest umowa partnerską, którą związały się dziś Fnatic oraz AS Roma.

Włodarze obu drużyn postanowili, co zrozumiałe, wspólnie zainwestować w scenę FIFA. Początek istnienia nowej dywizji uświetniła prezentacja trójki zakontraktowanych zawodników - Sama “Poachera” Carmody'ego, Amana “Amana” Seddiqiego oraz Nicoló “Insy” Mirry. Całe wydarzenie uświetnił pojedynek w grze między wyżej wspomnianą trojką, a gwiazdami piłkarskiej sekcji Romy, Wojciechem Szczęsnym i Stephanem El Shaarawym.

Wejście FIFA do świata e-sportu zwróciło uwagę wielu organizacji, ale także i uznanych zespołów piłkarskich – stwierdził prezes Fnatic, Wouter Sleijffers. – Jako Fnatic jesteśmy podekscytowani możliwością wyjścia na ten rozwijający się rynek wraz z AS Romą, jednym z najbardziej rozpoznawalnych i utytułowanych klubów – dodał.

Nowy skład wspólnej piłkarskiej sekcji AS Romy oraz Fnatic prezentuje się następująco:

  • Sam "Poacher" Carmody
  • Aman "Aman" Seddiqi
  • Nicoló "Insa" Mirra