STS
Barcelona
fot. Borkur Sigurbjornsson

FC Barcelona kolejnym gigantem w świecie e-sportu?

Od dłuższego czasu można zauważyć trend wkraczania klubów piłkarskich w świat e-sportu. Coraz więcej profesjonalnych organizacji decyduje się przygarnąć pod swoje skrzydła graczy FIFA czy League of Legends. Wystarczy chociażby wskazać na Schalke 04, Paris Saint-Germain czy rodzimą Legię Warszawa. Tym razem do świata sportów elektronicznych chce dołączyć prawdziwy gigant futbolu – FC Barcelona! Jeżeli […]

Od dłuższego czasu można zauważyć trend wkraczania klubów piłkarskich w świat e-sportu. Coraz więcej profesjonalnych organizacji decyduje się przygarnąć pod swoje skrzydła graczy FIFA czy League of Legends. Wystarczy chociażby wskazać na Schalke 04, Paris Saint-Germain czy rodzimą Legię Warszawa. Tym razem do świata sportów elektronicznych chce dołączyć prawdziwy gigant futbolu – FC Barcelona! Jeżeli wierzyć plotkom, to klub ze stolicy Katalonii jest w trakcie rozważania opcji dołączenia do świata e-sportowych zmagań.

Jak donosi bowiem hiszpański portal biznesowy Palco23,  włodarze klubu z Barcelony planują wkroczyć w świat e-sportu, gdyż jak sami zauważyli kryje on ogromne możliwości. Źródła zbliżone do Palco23 twierdzą, że: „FC Barcelona jest w trakcie analizowania różnych opcji powiązanych z e-sportem i potencjalnych korzyści jakie można przez nie osiągnąć na tym polu. Oczywistym jest, że nasze wejście w świat sportów elektronicznych da nam możliwość dotarcia do nowej grupy fanów i widzów na całym świecie, jednocześnie stając się nowym źródłem cyfrowych dochodów dla klubu”.

Póki co jednak FC Barcelona nie przedstawiła żadnych konkretów. Niemniej jednak jej zawodnicy tacy jak Gerard Piqué czy Neymar planują na własną rękę wejść w e-sportową branżę. Pierwszy z nich planuje stworzyć od zera swoją własną organizację. Neymar zaś, który znany jest z zamiłowania do Counter Strike’a, także chciałby zainwestować w sport elektroniczny. Póki co żadna z tych zapowiedzi nie przerodziła się w konkretne działania, tak samo jak plotki dotyczące klubu z Katalonii.

Warto też przypomnieć, że od lipca 2016 roku FC Barcelona jest partnerem Konami. Umowa została zawarta na trzy lata, a Camp Nou już zdążyło być gospodarzem finałów rozgrywek w PES 2017. Wydawać się może, że oficjalne wkroczenie FC Barcelony w e-sport jest tylko kwestią czasu. Kto wie, może jeszcze w tym roku El Clásico po raz pierwszy zostanie rozegrane nie tylko na murawie stadionu, lecz także w wirtualnym świecie?

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Startują drugie kwalifikacje do EMP w CS:GO

Powracają kwalifikacje do ESL Mistrzostw Polski w Counter-Strike: Global Offensive. Już w najbliższy piątek odbędzie się druga runda rozgrywek, a do z...