Na dzień przed finałami Oficjalnych Mistrzostw Polski EA SPORTS FIFA 17 Ultimate Team™ na kilka naszych pytań odpowiedział Michał "sroka" Srokosz - zawodnik Legii Warszawa, który już jutro rozpocznie rywalizację w grupie A na Xbox One.

Kto szybciej zdobędzie Mistrzostw Polski – piłkarska Legia pod wodzą nowego prezesa czy e-sportowa sekcja?

Nie przepadam za stawianiem wyroków przed zakończeniem rozgrywek. Generalnie chciałbym, aby dwie wymienione przez Ciebie opcje, stały się faktem. Przechodząc do meritum - nie ukrywam, że jutro moim celem będzie zdobycie tytułu Mistrza Polski, a co za tym idzie, e-sportowa sekcja byłaby szybsza.

W Katowicach rywalizację rozpoczniesz w grupie A, razem z natsu, Jokerem19 i LiskiemHD. Styl którego z tych graczy jest Ci znany najbardziej?

Z mojej grupy najbardziej znany mi styl gry posiada natsu. Wynika to z tego, że grywał on już w wielu turniejach w FIFA 14. W tej edycji również miałem okazję się z nim mierzyć kilkukrotnie. Ogólnie rzecz biorąc, na tym etapie rozgrywek nie ma już słabych graczy i jestem przekonany, że każdy z nich prezentuje wysoki poziom. LisekHD to również zawodnik z przeszłością na turniejach offline, co sprawia, że na pewno nie będzie to łatwy pojedynek. Mam nadzieję, że uda mi się wyjść z tych starć zwycięsko.

Oznacza to, że teoretycznie powinno Ci być łatwiej podejść do pojedynku przeciwko natsu?

Niekoniecznie, ponieważ on mniej więcej wie co gram i jak gram. Działa to również w drugą stronę i moim zdaniem, głównym czynnikiem, który może zadecydować o zwycięstwie w tym pojedynku, będzie po prostu spryt.

A których z rywali wydaje się najtrudniejszy?

Ciężko powiedzieć, dlatego że ani z Jokerem19, ani z LiskiemHD nie grałem żadnego meczu w trybie Ultimate Team. Wydaje mi się, że Joker19 może być przysłowiowym "czarnym koniem" tego turnieju. Umiejętności z pewnością mu nie brakuje, a do tego prawdopodobnie jest bardzo młody, co za tym idzie - z zapałem do gry.

W barwach Legii grasz już kilka miesięcy, ale jak na razie nie mieliście okazji do świętowania większego sukcesu. Tym razem możesz powiedzieć, że jesteś wystarczająco przygotowany, by przełamać tę złą passę?

Co do przygotowań i samych rozgrywek, zawsze podczas nich daję z siebie tyle, ile mogę. Szczerze mówiąc nieczęsto mam sobie coś do zarzucenia, kiedy poniosę porażkę. Może nie brzmi to dobrze, ale tak naprawdę jest. Wiem, że zawsze daję z siebie 100%. Oczywiście nie zawsze wszystko wychodzi, aczkolwiek trzeba pamiętać, że każda porażka prowadzi do zwycięstwa. Nie można się poddawać. Myślę, że jeszcze będzie okazja do świętowania sukcesu, aczkolwiek wszystko wymaga czasu. Przygotowany z pewnością jestem, zobaczymy na co pozwoli FIFA, a także jaka będzie forma dnia.

Z racji swojej rangi, MP w Katowicach są dla Ciebie najtrudniejszym wyzwaniem w barwach Legii?

Trudniejsze wyzwania, aczkolwiek takie dzięki którym sporo się uczę, to turnieje europejskie. Nie ma co się oszukiwać, ale polska scena FIFY potrzebuje wcześniej wspomnianego czasu, aby mogła nabrać wiatru w żagle i walczyć na scenie europejskiej. Na ten moment mamy tylko kilku zawodników, którzy byliby w stanie podjąć walkę. Przykładowo Niemcy mają takich graczy od groma.

Cel na pewno masz jeden – zdobycie tytułu. Czy jednak jest jakieś minimum, które przed sobą stawiasz?

Moim celem zawsze jest zdobycie tytułu, po to jeździ się na turnieje. W tym roku na finałach MP poziom jest bardzo wysoki, czyli na pewno nie będzie łatwo. Myślę, że żaden z graczy biorących udział w finałach nie chciałby zakończyć swojej przygody z Mistrzostwami Polski w fazie grupowej, ponieważ nie jest to nic przyjemnego.

Mistrzostwa Polski są dla Ciebie najważniejszym turniejem?

Generalnie rzecz biorąc, Mistrzostwa Polski to jeden z kilku polskich turniejów, w których mam możliwość grać. Oznacza to, że są dla mnie bardzo ważne i nie zamierzam odpuszczać. Nieskromnie mówiąc – myślę, że w Polsce już udowodniłem swoją wartość, a co za tym idzie - ważniejsze są dla mnie międzynarodowe rozgrywki, jeśli takowe się pojawiają i mam możliwość w nich brać udział.

-

Zmagania grupowe wystartują jutro o godzinie 11:30, zaś o 15:00 rozpoczną się mecze fazy pucharowej, które będą transmitowane między innymi na kanale EA Sports Polska na YouTube. Najważniejsze informacje na temat finałów Oficjalnych Mistrzostw Polski EA SPORTS FIFA 17 Ultimate Team™ dostępne są pod tym adresem.