Kim "Stats" Dae Yeob zdobywa swój pierwszy złoty medal prestiżowego cyklu GSL Code S. Reprezentant Splyce pokonał w wielkim finale soO, dla którego była to już piąta porażka w walce o tytuł mistrzowski. Mecz zakończył się wynikiem 4:2, a przez większość czasu widać było zdecydowaną różnicę klas pomiędzy zawodnikami. Stats otrzymał nagrodę główną w postaci 35 000 dolarów oraz miejsca w światowych mistrzostwach World Championship Series którego odbędą się podczas tegorocznego BlizzCon.

Jeszcze przed rozpoczęciem turnieju większość ekspertów i widzów wskazywała na przewagę Statsa. Srebrny medalista mistrzostw IEM Katowice sprzed kilku tygodni dał się już poznać jako ekspert od PvZ oraz najlepszy Protoss na świecie. soO natomiast dość niespodziewanie znalazł się w wielkim finale GSL, wygrywając po drodze m.in. z TY oraz sOs-em. Tym samym Zerg po raz piąty w swojej karierze walczył o tytuł mistrza Code S, ale ostatecznie po raz piąty poniósł porażkę.

Stats dominował w finałowym meczu niemal od samego początku. Protoss kompletnie zdeklasował przeciwnika na pierwszych trzech mapach i już wydawało się, że finał zostanie zamknięty wynikiem 4:0. Stats jednak pozwolił Zergowi na nieco więcej swobody, dzięki czemu soO wygrał kolejne dwie mapy z rzędu. Gdy już wydawało się, że zdoła doprowadzić do remisu, Stats bez problemu odzyskał kontrolę nad rozgrywką. Ostatecznie Protoss ustanowił wynik na 4:2 niszcząc nadzieje przeciwnika na upragniony tytuł.