STS
Liquid
fot. Riot Games

Team Liquid zagra w letnim splicie LCS NA 2017!

Za nami drugi dzień LCS NA 2017 Summer Promotion Tournament. W nocy mieliśmy przyjemność oglądać dwa niesamowicie emocjonujące pojedynki, a dzięki jednemu z nim poznaliśmy pierwszą zakwalifikowaną do letniego splitu rozgrywek zza wielkiej wody formację. Swoje miejsce w lidze po zaciętym boju z Gold Coin United utrzymał Team Liquid, za to ze swoją szansą na promocję pożegnali się reprezentanci eUnited, którzy ulegli Teamowi EnVyUs w meczu eliminacyjnym drabinki przegranych.

Starcie Teamu Liquid z Gold Coin United było zdecydowanie jednym z najciekawszych jakie mieliśmy okazję zobaczyć w wiosennej odsłonie północnoamerykańskich rozgrywek. Pierwsze dwie potyczki padły łupem Liquid. Głównym powodem, przez który Gold Coin United szybko utraciło dwa punkty w serii był Karthus Pigleta. Koreańczyk świetnie wykorzystywał umiejętności swojej postaci i za każdym razem dobijał uciekających przeciwników. Po dwóch bardzo jednostronnych odsłonach serii doczekaliśmy się wyrównanego widowiska. W trzeciej grze obie formacje szły łeb w łeb, a akcje pod Nexusami obu stron wprawiały fanów w osłupienie. Koniec końców Gold Coin United zdołało wbiec do bazy Liquid i zakończyć rozgrywkę. Po przerwie Madlife i jego koledzy kompletnie zdeklasowali swoich oponentów perfekcyjnie radząc sobie w każdym aspekcie gry. W decydującej batalii to Liquid pokazywało się z dużo lepszej strony, nie pozwalając GCU na żaden ruch. Świetne zagrywki ze strony Lourlo i Pigleta pozwoliły ich kolegom na błyskawiczne zdominowanie rywali i ostateczny triumf.

Wczoraj w końcu mieliśmy okazję zobaczyć do czego tak naprawdę zdolni są gracze Teamu EnVyUs. Już w pierwszej odsłonie meczu przeciwko eUnited widzieliśmy, że EnVy dobrze przygotowało się do tego starcia. Bezsilne eUnited nie było w stanie w żaden sposób odpowiedzieć na ogromną agresję Serapha i jego kolegów. Po przerwie EnVy z niewiadomych przyczyn pozwoliło Giliusowi wyciągnąć swojego asa z rękawa, czyli Lee Sina. Dżungler eUnited ogrywał oponentów pod każdym względem, dzięki czemu jego formacja wyrównała wynik. W kolejnych dwóch rozgrywkach oglądaliśmy wyłącznie Team EnVyUs, który konsekwentnie powiększał swoją przewagę i kontrolował każdy ruch rywali. Koniec końców eUnited musiało pogodzić się z porażką wynikiem 1:3 oraz pożegnać się z możliwością awansu do LCS NA 2017 Summer Split.

Wyniki decydujących meczów LCS NA 2017 Summer Promotion Tournament:

Sobota, 1 kwietnia 2017
21:00 Team Liquid 3:2 GCU Gold Coin United BO5
21:00 Team EnVyUs 3:1 eUnited BO5

Dziś o godzinie 21:00 czeka nas ostatni pojedynek LCS NA 2017 Summer Promotion Tournament, który zadecyduje kto pojawi się w letniej odsłonie północnoamerykańskich rozgrywek. W decydującym starciu Team EnVyUs powalczy z  Gold Coin United. Przegrany tego meczu spadnie do Challenger Series.

Decydujący o awansie do letniego splitu LCS NA 2017 mecz:

Niedziela, 1 kwietnia 2017
21:00 Team EnVyUs VS GCU Gold Coin United BO5

Ostatnie, decydujące o awansie spotkanie pomiędzy Teamem EnVyUs a Gold Coin United będziecie mogli obejrzeć z polskim komentarzem w ESL.TV Polska. Komentować dla was będzie Michał „Avahir” Kudliński w duecie z Rafałem „Rafelem” Fiodorowem.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Koniec fazy grupowej EU Overwatch PIT Championship

Zakończyła się faza grupowa europejskiej dywizji Overwatch PIT Championship. Obyło się bez zaskoczeń, a w play-offach zobaczymy wszystkie najbardziej...