W piątkowy wieczór czasu polskiego rozpocznie się pierwszy tegoroczny turniej z cyklu World Championship Series Circuit. Na WCS Austin wystąpi dwóch Polaków: Artur "Nerchio" Bloch i Grzegorz "MaNa" Komincz. Łączna pula nagród wynosi 100 000 dolarów, a do zdobycia będą także punkty rankingowe i jedno bezpośrednie zaproszenie do tegorocznych mistrzostw świata.

Nerchio zajmując trzecią lokatę w europejskich kwalifikacjach do WCS Austin zapewnił sobie rozstawienie w trzeciej fazie grupowej. MaNa natomiast zdecydował się na udział w otwartej części zawodów. W pierwszej, rozgrzewkowej dla progamerów fazie grupowej zmierzy się z trzema lokalnymi zawodnikami. Są to Caliber, nice_username i BuCee. Do teksańskiego Austin miał pojechać także trzeci Polak, Mikołaj "Elazer" Ogonowski, jednak postanowił on zrezygnować z udziału z powodu egzaminów maturalnych.

Start rozgrywek zaplanowano na piątek na godzinę 20:00 czasu polskiego. Pierwszego dnia zawodów odbędą się wszystkie mecze trzech faz grupowych, po których poznamy szesnastu uczestników play-offów. Polskie transmisje z WCS Austin będzie można oglądać na kanałach ESL.TV Polska, IndyStarCraft i EmStarCraft.