Amerykańska organizacja Splyce kompletuje dywizję StarCraft 2. Do zespołu dołączył zwycięzca tegorocznych finałów WESG oraz Intel Extreme Masters: Katowice, Jun "TY" Tae Yang. W składzie znaleźli się więc przedstawiciele wszystkich trzech ras. Koreańczyk zadebiutuje w nowych barwach już 13 marca, kiedy to zagra z Ryungiem w ramach drugiej fazy Challenge w StarLeague. Ma także zagwarantowane miejsce w Ro16 trwającego obecnie GSL Code S.

TY od czasu premiery Legacy of the Void uznawany jest za jednego z najlepszych Terran na świecie. Jest także najlepiej zarabiającym zawodnikiem ostatniego półrocza zdobywając ponad 375 tysięcy dolarów, z czego większość przypada na jego występy w finałach WESG i jedenastego sezonu IEM. Choć obecnie przeżywa spadek formy, to wciąż utrzymuje się w pierwszej trójce reprezentantów swojej rasy.

Splyce przyjęło trzeciego zawodnika StarCraft 2 w ciągu sześciu miesięcy. Pierwszym z nich był doskonale władający językiem angielskim i lubiany na Zachodzie Solar. Następnie dołączył do niego Stats uznawany za najlepszego obecnie Protossa w Korei. Skład dopełnił Terran. Nie są znane kolejne plany Splyce względem sceny StarCraft 2, ale dotychczasowe wyniki i niewątpliwie wysoka wartość kontraktów z pewnością napawają organizację optymizmem