Nie tylko gracze decydują się na zmianę środowiska podczas okienka transferowego. Nieustanne roszady prowadzone są również w sztabach szkoleniowych. Na taki ruch w ostatnim czasie zdecydowało się amerykańskie Immortals. "Nieśmiertelni" zaprezentowali dzisiaj nowego trenera pierwszego składu. Będzie nim pochodzący z Korei Południowej Kim "Ssong" Sang-Soo.

– Po pierwszej rozmowie z zarządem Immortals czułem się bardzo dobrze stwierdził nowy trener amerykańskiej formacji.  Gracze pracują bardzo ciężko i widać w nich pasję do gry. Są otwarci na krytykę i chcą się rozwijać każdego dnia. Zarówno sztab szkoleniowy, jak i zawodnicy tworzą bardzo pozytywne środowisko do pracy.  Jestem podekscytowany, by pokazać progres, jaki poczynimy jako drużyna skwitował Ssong.

Koreańczyk ma za sobą bogatą przeszłość w roli trenera. Zaczął w roku 2013 jako szkoleniowiec Najin Black Sword, dla którego wcześniej grał na środkowej alejce. Później pracował również z KOO Tigers. Wraz z głównym trenerem, Jeongiem "NoFe" No-chulem pomógł drużynie Smeba dotrzeć aż do finału Worlds 2015, gdzie uległa ona SK telecom T1. Rok później, już jako ROX Tigers, zespół został ponownie pokonany przez SKT T1, tym razem w półfinale. Po rozpadzie "Tygrysów" Ssong wraz z Prayem oraz Gorillą trafili do Longzhu Gaming. Tam jednak trenerem pierwszego składu był zaledwie do marca.

Więcej o nowym nabytku Immortals znajdziecie w oficjalnym oświadczeniu organizacji.