Nie udało się pod koniec ubiegłego roku, ale udało się teraz - Northern Gaming zwyciężyło podczas światowych finałów Rocket League Championship Series, pokonując po względnie wyrównanym pojedynku faworyzowane Mock-It eSports EU.

Co ciekawe, Northern osiągnęło ten sukces, poruszając się przez większą część imprezy w drabince przegranych. Wszystko dlatego, że już w ćwierćfinale zespół dowodzony przez Remco "remkoe'a" den Boera musiał uznać wyższość o wiele wyżej notowanego NRG Esports. To sprawiło, że trójka spod znaku niedźwiedzia wyczerpała limit błędów, ale nie przeszkodziło jej to w wygraniu całych zawodów.

Decydujący mecz miał bardzo wyrównany przebieg, o czym dobitnie niech świadczy fakt, że Northern wygrało różnicą zaledwie dwóch, a potem jednej braki. Mock-It do samego końca miało chrapkę na końcowy sukces, zwłaszcza, że w już w 2. sezonie poległo w finale z FlipSid3 Tactics. Niemniej i tym razem francusko-szkocka drużyna musiała obejść się smakiem.

Dzięki zwycięstwu w 3. sezonie Championship Series Northern zgarnęło główną nagrodę w wysokości aż 55 tysięcy dolarów. Z kolei srebrni medaliści z Mock-It wzbogacili się o 30 tysięcy. Dokładny podział zdobyczy pieniężnych wygląda następująco:

1. Northern Gaming 55 000 $
2. Mock-It eSports EU 30 000 $
3. NRG Esports 16 000 $
4. The Leftovers 11 000 $
5-6. Rogue, FlipSid3 Tactics 8 000 $
7-8. Denial Esports, Alpha Sydney 6 000 $
9-10. Selfless Gaming, Just a Minute Gaming 5 000 $