W sobotę o godzinie 13:00 rozpoczną się zmagania w ramach turnieju WCS Jönköping podczas tegorocznego DreamHack Summer. Pula nagród mistrzostw wyniesie 100 000 dolarów, a najlepsi otrzymają także punkty rankingowe WCS. Zwycięzca może liczyć na czek w wysokości 25 000 dolarów oraz zaproszenie do udziału w mistrzostwach świata World Championship Series, które odbędą się na BlizzConie.

Wśród uczestników WCS Jönköping znalazło się pięciu Polaków. Nerchio i Elazer zdobywając kolejno drugą i czwartą lokatę w europejskich kwalifikacjach zostaną rozstawieni od razu w trzeciej fazie grupowej. MaNa, Ziggy i Gerald zaś rozpoczną rywalizację już na samym początku zawodów.

Rozgrywki, zgodnie z dotychczasowym systemem turniejów organizowanych przez DreamHack, podzielone będą na cztery fazy, w tym trzy etapy grupowe i play-offy na szesnastu zawodników. Wszystkie mecze grupowe zostaną rozegrane w sobotę, na niedzielę zaplanowano osiem spotkań pierwszej rundy play-offów, a w poniedziałek odbędą ćwierćfinały, półfinały i wielki finał.

Transmisja z Jönköping będzie prowadzona w języku angielskim na oficjalnym kanale Twitch StarCraft.