Korea e-Sports Association przejmie kontrolę nad działalnością Longzhu Gaming do końca bieżącego sezonu. Południowokoreański związek e-sportowy zdecydował się na podjęcie tego typu działań głównie z powodu problemów z kontraktami oraz terminowością wypłat, jakie miały miejsce na przestrzeni ostatnich dwóch lat w Longzhu.

Jak wynika z oficjalnego oświadczenia KeSPA, związek będzie wspierał organizację w celu usprawnienia jej działania w taki sposób, aby zawodnicy nie musieli się przejmować sprawami związanymi z płatnościami i mogli się skupić wyłącznie na grze.

Planujemy kontynuować pomoc dla Longzhu Gaming, jednych z najważniejszych zawodników w lidze, po to by mogli grać w stabilnym środowisku. Będziemy współpracować z Riot Games oraz ze sponsorami ligi, aby upewnić się, iż League of Legends Champions Korea działa sprawnie.

KeSPA wyjaśniło także, iż problemy z wypłatami były spowodowane zmianą właściciela Longzhu Gaming, którym od niedawna jest chińska spółka Suning Commerce, za czym szły komplikacje związane z zaostrzeniem polityki eksportowania obcych walut do Chin. Niemniej jednak dzięki krokom podjętym przez KeSPA, Longzhu Gaming nie zalega już z płatnościami, a wszystkie obiecane premie zostały uregulowane.

Więcej informacji na temat problemów z terminowymi wypłatami dla zawodników oraz pracowników Longzhu Gaming możecie przeczytać tutaj.