Aż siedmiu Polaków wystąpi w nadchodzących mistrzostwach WCS Valencia organizowanych przez DreamHack. Dwóch z nich, dzięki dobrym wynikom w kwalifikacjach, znalazło się od razu w trzeciej fazie zawodów. Artur "Nerchio" Bloch i Mikołaj "Elazer" Ogonowski nie znają jeszcze swoich rywali i będą musieli poczekać na wyniki dwóch wcześniejszych etapów. Tam zobaczymy Grzegorza "MaNę" Komincza, Igora "Indy'ego" Kaczmarka, Piotra "SouLa" Walukiewicza, Mateusza "Geralda" Budziaka i Szymona "Ziggy'ego" Filipka.

Elazer i Nerchio zapewnili sobie rozstawienie w trzeciej fazie grupowej zajmując kolejno drugie i trzecie miejsce w europejskich kwalifikacjach. Sztuka awansu nie udała się pozostałym pięciu Polakom, którzy zdecydowali się pojechać do Walencji by spróbować swoich sił w części otwartej. O najmniej korzystnym losowaniu grup może mówić Indy, który będzie musiał się zmierzyć z doświadczonymi Zansterem i Strange. Szanse reszty Polaków na awans wydają się większe.

Dokładną rozpiskę grup pierwszej fazy WCS Valencia można znaleźć na oficjalnej stronie zawodów. Mistrzostwa rozpoczną się 13 lipca i potrwają cztery dni. W puli nagród znalazło się 100 000 dolarów oraz cenne punkty rankingowe WCS, przy czym zwycięzca turnieju otrzyma bezpośrednie zaproszenie do tegorocznych mistrzostw świata na BlizzConie.