Polacy rozpoczynają rywalizację w turnieju StarCraft 2 podczas WCS Valencia. W rozgrywkach organizowanych przez DreamHack wystąpi aż siedmiu reprezentantów Polski, a pięciu z nich zagra już o godzinie 13:00. MaNa, souL, Gerald, Indy i Ziggy nie zdołali się wcześniej zakwalifikować do mistrzostw, przez co muszą najpierw wziąć udział w etapie otwartym. Jeśli przez następne dwie fazy grupowe wygrają po cztery spotkania, to dołączą w trzecim etapie do Nerchio i Elazera, którzy wcześniej wywalczyli sobie korzystne rozstawienie.

Grupy pierwszego etapu WCS Valencia dostępne są na oficjalnej stronie zawodów. 64 uczestników, w tym wielu mało znanych, lokalnych graczy, zostało rozstawionych w szesnastu grupach. Połowa z nich awansuje do drugiego etapu, gdzie odbędzie się walka o awans do trzeciej fazy grupowej, w której czeka już szesnastu zawodników zakwalifikowanych przez wcześniejsze rozgrywki online.

Całość etapu grupowego rozegrana zostanie już dziś. Na piątek przewidziano wyłącznie pierwszą rundę play-offów, zaś w sobotę odbędą się ćwierćfinały, półfinały i wielki finał. Pula nagród WCS Valencia sięga 100 000 dolarów, a do zdobycia będzie także jedno zaproszenie do WCS Global Finals oraz 11 000 punktów rankingowych. Rozgrywki transmitowane będą m.in. na oficjalnym, anglojęzycznym kanale StarCraft lub na polskim kanale EmStarCraft.