Dwaj najlepsi polscy zawodnicy StarCraft 2, Artur "Nerchio" Bloch i Mikołaj "Elazer" Ogonowski w sobotę zagrają ze sobą o awans do półfinału WCS Valencia. Obaj Zergowie wygrali do tej pory po trzy mecze z rzędu i gładko awansowali do drugiej rundy play-offów. Niestety, teraz będą musieli się zmierzyć w bratobójczym pojedynku, ale gwarantuje to obecność jednego Polaka w pierwszej czwórce mistrzostw.

Zgodnie z oczekiwaniami Nerchio i Elazer bez żadnych problemów awansowali do play-offów. Obaj zawodnicy awansowali ze swoich grup bez straty ani jednej mapy. Nerchio utrzymał zwycięską passę w Ro16 deklasując Stephano. Elazer natomiast oddał jedną mapę Hasowi znanemu z bardzo specyficznego stylu gry. Mimo jednego potknięcia były reprezentant True eSport nie miał większych problemów z zawodnikiem z Tajwanu.

Bez względu na wynik bratobójczego pojedynku, w ćwierćfinale jeden z polskich Zergów zagra ze zwycięzcą meczu Serral vs. TRUE. Faworytem tego spotkania będzie Fin, który obecnie uznawany jest za prawdopodobnie najlepszego zawodnika w Europie. Obaj Polacy w ostatnim czasie nie radzili sobie z reprezentantem Ence eSports przegrywając z nim po kilka meczów z rzędu.

Ćwierćfinał z udziałem Nerchio i Elazera zaplanowano na sobotę, na godzinę 13:40. Półfinał odbędzie się cztery godziny później. W puli nagród WCS Valencia znajduje się 100 000 dolarów, a także 11 000 punktów rankingowych World Championship Series. Zwycięzca turnieju otrzyma dodatkowo zaproszenie do udziału w mistrzostwach świata na BlizzConie.