League of Legends

Mistrzostwa Świata League of Legends – Worlds 2022

Maciej Petryszyn20.09.2022, godz. 23:41
fot. Riot Games

Informacje

Nazwa 2022 World Championship
Data 29 września – 5 listopada 2022
Miejsce San Francisco, Stany Zjednoczone
Atlanta, Stany Zjednoczone
Nowy Jork, Stany Zjednoczone
Meksyk, Meksyk
Gra League of Legends
Uczestników 24
Pula nagród 2 225 000 €
Format Faza play-in: dwie grupy round robin
Faza grupowa: cztery grupy double round robin
Faza pucharowa: drabinka pojedynczej eliminacji

Uczestnicy


Turniej główny

100 Thieves

Cloud9

CTBC Flying Oyster

DWG KIA

Ssumday Fudge Rest Nuguri
Closer Blaber Gemini Canyon
Abbedagge Jensen Mission ShowMaker
FBI Berserker Shunn deokdam
Huhi Zven Koala Kellin
Reapered Max Waldo Achie Daeny

Edward Gaming

G2 Esports

GAM Esports

Gen.G Esports

Flandre Broken Blade Kiaya Doran
Jiejie Jankos Levi Peanut
Scout caPs Kati Chovy
Viper Flakked Sty1e Ruler
Meiko Targamas Bie Lehends
Maokai Dylan Falco JackieWind Score

JD Gaming

Rogue

T1

Top Esports

369 Odoamne Zeus Wayward
Kanavi Malrang Oner Tian
Yagao Larssen Faker knight
Hope Comp Gumayusi JackeyLove
Missing Trymbi Keria Mark
Homme fredy122 Bengi Crescent

Faza play-in

Beyond Gaming

Chiefs Esports Club

DetonatioN Gaming

DRX

Likai Topoon Evi Kingen
huSha Arthur Steal Pyosik
Minji Tally Yaharong Zeka
Wako Raes Yutapon Deft
Kino Aladoric Harp BeryL
Benny Babip Kazu Ssong

Evil Geniuses

Fnatic

İstanbul Wildcats

Isurus

Impact Wunder StarScreen ADD
Inspired Razork Ferret Grell
jojopyun Humanoid Serin seiya
Kaori Upset HolyPhoenix Gavotto
Vulcan Hylissang Farfetch Jelly
Rigby YamatoCannon TheQep Ukkyr

LOUD

MAD Lions

Royal Never Give Up

Saigon Buffalo

Robo Armut Breathe Hasmed
Croc Elyoya Wei BeanJ
tinowns Nisqy Xiaohu Froggy
Brance UNF0RGIVEN GALA Shogun
Ceos Kaiser Ming Taki
Von Mac KenZhu Ren

Faza play-in

Grupa A Grupa B
# Drużyna M W P # Drużyna M W P
  1. Fnatic 5 4 1   1. DRX 5 5 0
  2. Evil Geniuses 5 3 2   2. RNGU 5 4 1
  3. LOUD 5 3 2   3. MAD Lions 5 3 2
  4. DetonatioN 5 3 2   4. Saigon Buffalo 5 2 3
  5. Beyond Gaming 5 2 3   5. Isurus 5 1 4
  6. Chiefs EC 5 0 5   6. İstanbul Wildcats 5 0 5

Harmonogram
29 września
22:00 Isurus 0:1 MAD Lions BO1
23:00 Fnatic 1:0 Evil Geniuses BO1
30 września
00:00 LOUD 0:1 Beyond Gaming BO1
01:00 MAD Lions 1:0 İstanbul Wildcats BO1
02:00 Fnatic 1:0 Chiefs Esports Club BO1
03:00 DetonatioN Gaming 0:1 LOUD BO1
04:00 Saigon Buffalo 1:0 İstanbul Wildcats BO1
05:00 DRX 1:0 Royal Never Give Up BO1
22:00 Fnatic 1:0 DetonatioN Gaming BO1
23:00 Evil Geniuses 1:0 LOUD BO1
1 października
00:00 Saigon Buffalo 1:0 Isurus BO1
01:00 DetonatioN Gaming 1:0 Chiefs Esports Club BO1
02:00 Evil Geniuses 1:0 Beyond Gaming BO1
03:00 DRX 1:0 Saigon Buffalo BO1
04:00 MAD Lions 0:1 Royal Never Give Up BO1
05:00 İstanbul Wildcats 0:1 DRX BO1
22:00 LOUD 1:0 Fnatic BO1
23:00 MAD Lions 1:0 Saigon Buffalo BO1
2 października
00:00 Beyond Gaming 0:1 DetonatioN Gaming BO1
01:00 Evil Geniuses 1:0 Chiefs Esports Club BO1
02:00 Royal Never Give Up 1:0 Isurus BO1
03:00 Chiefs Esports Club 0:1 Beyond Gaming BO1
04:00 Royal Never Give Up 1:0 İstanbul Wildcats BO1
05:00 Isurus 0:1 DRX BO1
22:00 Beyond Gaming 0:1 Fnatic BO1
23:00 LOUD 1:0 Chiefs Esports Club BO1
3 października
00:00 DetonatioN Gaming 1:0 Evil Geniuses BO1
01:00 İstanbul Wildcats 0:1 Isurus BO1
02:00 DRX 1:0 MAD Lions BO1
03:00 Royal Never Give Up 1:0 Saigon Buffalo BO1
04:00 Evil Geniuses 1:0 DetonatioN Gaming BO1
05:00 LOUD 1:0 Evil Geniuses BO1
20:00 MAD Lions 3:1 Saigon Buffalo BO5
4 października
01:00 LOUD 1:3 DetonatioN Gaming BO5
20:00 Evil Geniuses 3:0 MAD Lions BO5
5 października
01:00 Royal Never Give Up 3:1 DetonatioN Gaming BO5

Faza grupowa

Grupa A Grupa B
# Drużyna M W P # Drużyna M W P
  1. T1 6 5 1   1. JD Gaming 7 6 1
  2. Edward Gaming 6 4 2   2. DWG KIA 7 5 2
  3. Fnatic 6 2 4   3. Evil Geniuses 6 1 5
  4. Cloud9 6 1 5   4. G2 Esports 6 1 5
Grupa C Grupa D
# Drużyna M W P # Drużyna M W P
  1. DRX 6 4 2   1. Gen.G Esports 7 6 1
  2. ⁠Rogue⁠ 6 4 2   2. Royal Never Give Up 7 5 2
  3. Top Esports 6 3 3   3. CTBC Flying Oyster 6 1 5
  4. GAM Esports 6 1 5   4. 100 Thieves 6 1 5

Harmonogram
7 października
23:00 Cloud9 0:1 Fnatic BO1
8 października
00:00 G2 Esports 0:1 DWG KIA BO1
01:00 CTBC Flying Oyster 1:0 100 Thieves BO1
02:00 JD Gaming 1:0 Evil Geniuses BO1
03:00 T1 1:0 Edward Gaming BO1
04:00 Gen.G Esports 0:1 Royal Never Give Up BO1
23:00 Rogue 1:0 DRX BO1
9 października
00:00 Evil Geniuses 0:1 G2 Esports BO1
01:00 Fnatic 1:0 T1 BO1
02:00 Edward Gaming 1:0 Cloud9 BO1
03:00 Top Esports 1:0 ⁠GAM Esports BO1
04:00 DWG KIA 0:1 JD Gaming BO1
23:00 ⁠GAM Esports 0:1 Rogue BO1
10 października
00:00 100 Thieves 0:1 Gen.G Esports BO1
01:00 Edward Gaming 1:0 Fnatic BO1
02:00 Cloud9 0:1 T1 BO1
03:00 Royal Never Give Up 1:0 CTBC Flying Oyster BO1
04:00 DRX 1:0 Top Esports BO1
23:00 JD Gaming 1:0 G2 Esports BO1
11 października
00:00 Rogue 1:0 Top Esports BO1
01:00 DWG KIA 1:0 Evil Geniuses BO1
02:00 100 Thieves 0:1 Royal Never Give Up BO1
03:00 Gen.G Esports 1:0 CTBC Flying Oyster BO1
04:00 ⁠GAM Esports 0:1 DRX BO1
13 października
21:00 Fnatic 0:1 Cloud9 BO1
22:00 T1 1:0 Fnatic BO1
23:00 Cloud9 0:1 Edward Gaming BO1
14 października
00:00 Fnatic 0:1 Edward Gaming BO1
01:00 T1 1:0 Cloud9 BO1
02:00 Edward Gaming 0:1 T1 BO1
21:00 G2 Esports 0:1 Evil Geniuses BO1
22:00 Evil Geniuses 0:1 JD Gaming BO1
23:00 DWG KIA 1:0 G2 Esports BO1
15 października
00:00 G2 Esports 0:1 JD Gaming BO1
01:00 Evil Geniuses 0:1 DWG KIA BO1
02:00 JD Gaming 0:1 DWG KIA BO1
03:00 JD Gaming 1:0 DWG KIA BO1
21:00 Rogue 1:0 ⁠GAM Esports BO1
22:00 ⁠GAM Esports 1:0 Top Esports BO1
23:00 DRX 1:0 Rogue BO1
16 października
00:00 DRX 1:0 ⁠GAM Esports BO1
01:00 Top Esports 1:0 Rogue BO1
02:00 Top Esports 1:0 DRX BO1
03:00 DRX 1:0 Rogue BO1
21:00 100 Thieves 1:0 CTBC Flying Oyster BO1
22:00 CTBC Flying Oyster 0:1 Gen.G Esports BO1
23:00 Royal Never Give Up 1:0 100 Thieves BO1
17 października
00:00 Gen.G Esports 1:0 100 Thieves BO1
01:00 CTBC Flying Oyster 0:1 Royal Never Give Up BO1
02:00 Royal Never Give Up 0:1 Gen.G Esports BO1
03:00 Gen.G Esports 1:0 Royal Never Give Up BO1

Faza pucharowa

Ćwierćfinał Półfinał Finał
JDG
RGE
3 0
JDG
T1
1 3
T1
RNG
3 0
T1
DRX
2 3
GEN
DK
3 2
GEN
DRX
1 3
DRX
EDG
3 2

Ćwierćfinał
20 października
23:00 JD Gaming 3:0 Rogue⁠ BO5
21 października
23:00 T1 3:0 Royal Never Give Up BO5
22 października
23:00 Gen.G Esports 3:2 DWG KIA BO5
23 października
23:00 DRX 3:2 Edward Gaming BO5

Półfinał
29 października
23:00 JD Gaming 1:3 T1 BO5
30 października
22:00 Gen.G Esports 1:3 DRX BO5

Wielki finał
6 listopada
01:00 T1 2:3 DRX BO5

Klasyfikacja końcowa

1. DRX 489 500 $
2. T1 333 750 $
3-4. Gen.G Esports, JD Gaming 178 000 $
5-8. DWG KIA, Edward Gaming, Rogue, Royal Never Give Up 100 125 $
9-10. Fnatic, Top Esports 55 625 $
11-14. 100 Thieves, CTBC Flying Oyster, Evil Geniuses, G2 Esports 52 843,75 $
15-16. Cloud9, GAM Esports 50 062,50 $
17-18. DetonatioN Gaming, MAD Lions 38 937,50 $
19-20. LOUD, Saigon Buffalo 33 375 $
21-22. Beyond Gaming, Isurus 22 250 $
23-24. Chiefs Esports Club, İstanbul Wildcats 16 687,50 $

Transmisja

Polskojęzyczna transmisja Mistrzostw Świata League of Legends – Worlds 2022 będzie dostępna na kanałach Polsat Games w telewizji oraz w serwisie YouTube. Anglojęzyczną transmisję prowadzić będzie natomiast oficjalny kanał Riot Games na Twitchu.