VALORANT

VALORANT Champions 2022

Maciej Petryszyn27.08.2022, godz. 21:03
fot. Riot Games

Informacje

Nazwa VALORANT Champions 2022
Data 31 sierpnia – 18 września 2022
Miejsce Stambuł, Turcja
Gra VALORANT
Liczba uczestników 16
Pula nagród 1 000 000 $
System faza grupowa GSL + drabinka podwójnej eliminacji

Uczestnicy

100 Thieves

BOOM Esports

DRX

EDward Gaming

Asuna blaZek1ng stax Haodong
Derrek fl1pzjder Rb Life
stellar BerserX Zest CHICHOO
Will Tehbotol BuZz nobody
bang famouz MaKo ZmjjKK
sgares (trener) meow⁠ (trener) termi⁠ (trener) AfteR⁠ (trener)

Fnatic

FPX

FURIA Esports

KRÜ Esports

Boaster ANGE1 qck Klaus
Mistic Shao Khalil Mazino
Derke Zyppan Nozwerr NagZ
Enzo SUYGETSU mazin delz1k
Alfajer ardiis dgzin keznit
mini⁠ (trener) d00mbr0s (trener) Carlão (trener) Leazo (trener)

Leviatán

Team Liquid

LOUD

OpTic Gaming

adverso soulcas aspas FNS
kiNgg ScreaM Less Victor
Melser Jamppi pANcada crashies
Tacolilla Nivera saadhak yay
Shyy dimasick Sacy Marved
Onur (trener) eMIL (trener) bzkA (trener) Chet (trener)

Paper Rex

XERXIA

XSET

ZETA DIVISION

mindfreak foxz AYRIN Laz
f0rsakeN sushiboys BcJ crow
Benkai sScary dephh Dep
d4v41 Crws zekken SugarZ3ro
Jinggg Surf Cryocells Xdll
alecks (trener) Zeus (trener) SyykoNT (trener) XQQ (trener)

Faza grupowa

Grupa A Grupa B
# Drużyna M W P # Drużyna M W P
  1. Leviatán 2 2 0   1. OpTic Gaming 2 2 0
  2. Team Liquid 3 2 1   2. LOUD 3 2 1
  3. Paper Rex 3 1 2   3. ZETA DIVISION 3 1 2
  4. EDward Gaming 2 0 2   4. BOOM Esports 2 0 2
Grupa C Grupa D
# Drużyna M W P # Drużyna M W P
  1. XSET 2 2 0   1. DRX 2 2 0
  2. FPX 3 2 1   2. Fnatic 3 2 1
  3. KRÜ Esports 3 1 2   3. 100 Thieves 3 1 2
  4. XERXIA 2 0 2   4. FURIA Esports 2 0 2

Harmonogram
31 sierpnia

Grupa A

16:00 EDward Gaming 1:2 Paper Rex Pearl 11:13
Icebox 13:5
Haven 8:13
19:00 Team Liquid 0:2 Leviatán Haven 10:13
Ascent 10:13
1 września

Grupa B

14:00 LOUD 2:0 ZETA DIVISION Ascent 13:8
Fracture 13:9
17:00 BOOM Esports 1:2 OpTic Gaming Breeze 18:16
Bind 5:13
Fracture 3:13

Mecz wygranych grupy A

20:00 Paper Rex 0:2 Leviatán Haven 8:13
Bind 11:13
2 września

Grupa D

14:00 FURIA Esports 0:2 DRX Ascent 14:16
Haven 4:13
17:00 100 Thieves 2:1 Fnatic Pearl 13:10
Bind 7:13
Haven 13:7

Mecz wygranych grupy B

20:00 LOUD 1:2 OpTic Gaming Breeze 13:7
Fracture 10:13
Pearl 3:13
3 września

Grupa C

14:00 XERXIA 0:2 XSET Fracture 11:13
Icebox 10:13
17:00 KRÜ Esports 0:2 FPX Icebox 12:14
Bind 10:13

Mecz wygranych grupy D

20:00 DRX 2:0 100 Thieves Breeze 18:16
Fracture 13:9
4 września

Mecz przegranych grupy B

14:00 ZETA DIVISION 2:1 BOOM Esports Haven 11:13
Pearl 13:11
Fracture 13:2

Mecz przegranych grupy A

17:00 EDward Gaming 0:2 Team Liquid Bind 5:13
Breeze 12:14
5 września

Mecz przegranych grupy C

14:00 XERXIA 1:2 KRÜ Esports Icebox 4:13
Haven 13:7
Ascent 6:13

Mecz przegranych grupy D

17:00 FURIA Esports 1:2 Fnatic Icebox 13:9
Breeze 7:13
Haven 11:13

Mecz wygranych grupy C

20:00 XSET 2:1 FPX Pearl 13:7
Fracture 4:13
Breeze 13:5
7 września

Decydujący mecz grupy A

16:00 Paper Rex 1:2 Team Liquid Haven 13:15
Pearl 13:4
Ascent 8:13

Decydujący mecz grupy B

19:00 LOUD 2:0 ZETA DIVISION Bind 13:11
Ascent 13:5
8 września

Decydujący mecz grupy C

16:00 KRÜ Esports 0:2 FPX Icebox 9:13
Ascent 4:13

Decydujący mecz grupy D

19:00 100 Thieves 0:2 Fnatic Bind 5:13
Ascent 7:13

Faza pucharowa

Ćwierćfinał UB Półfinał UB Finał UB Finał
DRX 2
FPX 0
DRX 0
LOUD 2
LEV 0
LOUD 2
LOUD 2
OpTic 0
OpTic 2
LIQ 1
OpTic 2 LOUD 3
XSET 1 OpTic 1
XSET 2
FNC 0
1. runda LB 2. runda LB 3. runda LB Finał LB
XSET 1 OpTic 3
FPX 2 DRX 2
FPX 2 FPX 0
LEV 0 DRX 2
DRX 2
FNC 1
LIQ 0
FNC 2

Harmonogram
9 września

Ćwierćfinał drabinki wygranych

16:00 Leviatán 0:2 LOUD Icebox 12:14
Haven 6:13
19:00 DRX 2:0 FPX Ascent 19:17
Breeze 13:5
10 września

Ćwierćfinał drabinki wygranych

16:00 OpTic Gaming 2:1 Team Liquid Breeze 7:13
Bind 13:8
Ascent 13:8
19:00 XSET 2:0 Fnatic Pearl 13:8
Fracture 13:11
11 września

1. runda drabinki przegranych

16:00 Leviatán 0:2 FPX Icebox 6:13
Ascent 11:13
19:00 Team Liquid 0:2 Fnatic Bind 6:13
Haven 7:13
12 września

Półfinał drabinki wygranych

16:00 LOUD 2:0 DRX Breeze 13:11
Haven 13:6
19:00 OpTic Gaming 2:1 XSET Haven 13:9
Ascent 11:13
Pearl 13:8
13 września

2. runda drabinki przegranych

16:00 FPX 2:1 XSET Pearl 11:13
Bind 13:10
Ascent 16:14
19:00 Fnatic 1:2 DRX Icebox 13:7
Ascent 12:14
Fracture 9:13
16 września

Finał drabinki wygranych

16:00 LOUD 2:0 OpTic Gaming Bind 13:10
Ascent 13:3

3. runda drabinki przegranych

19:00 FPX 0:2 DRX Icebox 11:13
Haven 9:13
17 września

Finał drabinki przegranych

16:00 OpTic Gaming 3:2 DRX Bind 13:8
Breeze 13:5
Fracture 8:13
Ascent 6:13
Haven 13:10
18 września

Wielki finał

16:00 LOUD 3:1 OpTic Gaming Ascent 15:13
Bind 6:13
Breeze 16:14
Haven 13:5

Klasyfikacja końcowa

1. LOUD 300 000 $
2. OpTic Gaming 150 000 $
3. DRX 110 000 $
4. FPX 80 000 $
5-6. Fnatic, XSET 60 000 $
7-8. Leviatán, Team Liquid 40 000 $
9-12. 100 Thieves, KRÜ Esports, Paper Rex, ZETA DIVISION 25 000 $
13-16. BOOM Esports, EDward Gaming, FURIA Esports, XERXIA 15 000 $

Transmisja

Transmisja z meczów VALORANT Champions 2022 wraz z angielskim komentarzem dostępna będzie na oficjalnym kanale VALORANTA na Twitchu.