KPI Gaming przeżyło niedawno swój debiut na poważnych międzynarodowych zawodach. Hiszpańska formacja dzięki wygranej w iberyjskich eliminacjach wystąpiła podczas DreamHack ASTRO Open Valencia 2017, ale, jak można było się domyślić, z imprezą pożegnała się już po fazie grupowej.

Drużyna z Półwyspu Iberyjskiego zdążyła jednak zaznaczyć swoją obecność, niespodziewanie pokonując na inauguracje o wiele bardziej utytułowany Team EnVyUs. Co prawda ostatecznie w decydującym meczu grupy A to właśnie Francuzi wyrzucili Hiszpanów za burtę, niemniej wynik pierwszego pojedynku poszedł w świat. Zawodnicy niedługo po turnieju zdecydowali się zakończyć współpracę z dotychczasową organizacją, a już za kilka dni poznamy prawdopodobnie ich nowego pracodawcę.

Nadszedł ten dzień, chociaż liczyliśmy, że on nigdy nie nadejdzie. Żegnamy się z KPI Gaming, chociaż wiemy, że nie na zawsze, bo nasze drogi pewnie jeszcze się skrzyżują – napisali gracze w specjalnie przygotowanym na tę okazję oświadczeniu. – Wszyscy bardzo nam pomagali, byli dla nas jak rodzina, więc nie ma odpowiednich słów, by wyrazić naszą wdzięczność. Dziękujemy wszystkim pracownikom KPI za to, co robili dla nas każdego dnia. Dziękujemy za tę podróż, którą razem mogliśmy odbyć – dodali.

Skład, który ostatnio występował w KPI Gaming, prezentuje się następująco:

  • Javier "dragunov" Sánchez
  • Juan Carlos "meisoN" Chacón
  • Alejandro "ALEX" Masanet
  • Francesc "donQ" Savall
  • Alejandro "mopoz" Fernández-Quejo Cano