Kilka godzin temu pisaliśmy o występującym w k1ck eSports Club Ricardo „rmn” Oliveirze, który dołączył do grona zawodowych graczy ukaranych VAC banem (więcej na ten temat tutaj). Portugalczyk od samego początku utrzymywał, że jest niewinny i ostatecznie racja stanęło po jego stronie, zaś on sam ponownie ma czyste konto.

Po dwóch dniach od feralnego zdarzenia imię Oliveirzy zostało kompletnie oczyszczone, zaś na jego koncie Steam nie widnieją już żadne blokady. W rozmowie z serwisem HLTV rmn przyznał, że poczuł niesamowitą ulgę. – Nie wierzyłem moim oczom, gdy zobaczyłem tego bana. Nie było możliwości, by było to prawdą – stwierdził Oliveira. – To nie miało sensu, to musiał być błąd. To była jedna z najgorszych sytuacji, w jakiej się kiedykolwiek znalazłem. Mimo że cała sytuacja mnie dotknęła, wiedziałem, że wszystko dobrze się skończy. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy mi pomagali oraz wspierali mnie – zakończył.

rmn reprezentuje barwy k1ck od stycznia tego roku, chociaż w przeszłości był już dwukrotnie związany z tą organizacją. Na swoim koncie ma m.in. występ podczas eSports World Convention 2016, gdzie wraz z m.in. Ricardo "foxem" Pacheco zagrał w specjalnie utworzonej na tę okazję ekipie k1ck Oldschool.