Już za kilka godzin rozpocznie się jedenasta edycja otwartych zawodów Fragadelphia, w których wystartuje w sumie aż 38 formacji z Ameryki Północnej. W gronie uczestników, poza kompletnie anonimowymi ekipami, znajdziemy także kilka formacji, które rozpozna każda osoba nieco bardziej obeznana w scenie NA.

Główna uwaga będzie oczywiście zwrócona w kierunku Braxtona "swaga" Pierce'a oraz Joshuy "steela" Nissana. Obaj byli gracze iBUYPOWER kilka dni temu zostali odbanowani przez ESL, co jednak nie zmieniło ich sytuacji na reszcie imprez – ELEAGUE, DreamHack oraz, co najważniejsze, Valve podtrzymały swoje wcześniejsze decyzje o dożywotnich zawieszeniach. Mimo to Amerykanin i Kanadyjczyk pojawią się na Fragadelphii, gdyż organizatorzy mogą dopuszczać do udziału poszczególnych zawodników wedle swojego uznania.

W tej sytuacji swag będzie mógł wystąpić w drużynie ownage. Z kolei steel wspomoże ponownie powołaną do życia ekipę Bee's Money Crew, która już o godzinie 16:00 w pierwszej serii spotkań podejmie Blue. Ponadto zobaczymy w akcji również takie zespoły, jak CLG Academy, CLG Red, Team Dignitas Female oraz compLexity Gaming. Łączna pula nagród Fragadelphia 11 osiągnie kwotę 35 tysięcy dolarów, z czego zwycięzca wielkiego finału zgarnie 20 tysięcy.