Oczekiwany od dłuższego czasu transfer wreszcie doszedł do skutku. Ladislav "GuardiaN" Kovács, który niedawno po trzech latach rozstał się z Natus Vincere, oficjalnie dołączył w szeregi FaZe Clanu. Słowak zastąpił tym samym Aleksiego "allu" Jalliego.

GuardiaN był łączony z FaZe już od jakiegoś czasu, zaś plotki wzmogły się, gdy pod koniec ubiegłego tygodnia on oraz Denis "seized" Kostin zostali odsunięci od składu Na`Vi. Słowacki snajper ma być lekarstwem na wahania formy europejskiego składu, który po udanym początku roku złapał zadyszkę. Jej efektem był fatalny występ podczas PGL Major Kraków 2017, gdzie podopieczni Roberta "RobbaNa" Dahlströma odpadli już w fazie grupowej ponosząc trzy porażki z rzędu.

Przez długi czas GuardiaN był znaczącą częścią Natus Vincere. Razem osiągnęliśmy wiele sukcesów, przeszliśmy przez wzloty i upadki, jednak dziś nasze drogi rozchodzą się – napisał w oświadczeniu dyrektor Na`Vi, Yevhen Zolotarov. – Zmiana ta była jednak konieczna zarówno dla Ladislava, jak i dla nas. Chciałbym podziękować GuardiaNowi za wspólnie spędzony czas. Z całego serca życzę mu powodzenia w nowej organizacji. Wierzymy, że uda nam się w przyszłości spotkać w finale Majora! – zakończył.

Przybycie Kovácsa oznacza, że z grą w FaZe pożegnać się musi allu. Fin reprezentował barwy drużyny od sierpnia ubiegłego roku, docierając do strefy medalowej wielu imprez. Największym sukcesem było oczywiście zwycięstwo podczas StarLadder i-League StarSeries Season 3, ale Jalli wraz z resztą kolegów zajęli także drugie miejsce m.in. podczas finałów Esports Championship Series Season 3, jak i rozgrywanych w Katowicach oraz Sydney zawodach z serii Intel Extreme Masters.

Jesteśmy bardzo podekscytowani przybyciem Guardiana, zaś gracze nie mogą się już doczekać wspólnej pracy, do której powrócą po krótkiej przerwie – przyznał szkoleniowiec FaZe, RobbaN. – Chciałbym podziękować allu, za wszystkie ciężkie boje, które stoczyliśmy w przeciągu ostatniego roku. allu to niesamowicie utalentowany zawodnik i życzymy mu wszystkiego najlepszego w kolejnym rozdziale jego kariery – dodał.

Obecny skład FaZe Clanu prezentuje się następująco:

  • Håvard "rain" Nygaard
  • Fabien "kioShiMa" Fiey
  • Finn "karrigan" Andersen
  • Nikola "NiKo" Kovač
  • Ladislav "GuardiaN" Kovács
  • Robert "RobbaN" Dahlström – trener