Za nami cztery kolejki 15. sezonu ESL Mistrzostw Polski. Na czele tabeli znajduje się Pompa Team, który pewnie kroczy po awans do play-offów. Wśród czołowej czwórki jest jednak jeszcze jedna drużyna, którą wielu typuje do zajęcia wysokiego miejsca podczas rozgrywek. Mowa oczywiście o Katastrofie Awionetki, zespole, który mimo braku medialności, potrafi zaskoczyć wielu.

Doświadczenie ponad wszystko

To, że Katastrofa Awionetki na poważnie traktuje wszelkie rozgrywki jest oczywiste. Mimo że w składzie znajduje się już kilku uznanych graczy, postanowiono po raz kolejny zaufać Michałowi „Roisonowi” Dubielowi, który reprezentował już wcześniej barwy tej drużyny. Słabsze rezultaty, chęć zmiany i próba znalezienia rozwiązania problemu gorszej formy wręcz zmusiła zawodników do przeniesienia Szymona „Rektiva” Rybkę na ławkę rezerwowych i przywrócenia byłego midlanera do głównego składu.

To właśnie w nim wielu upatruje szans Awionetki na awans do play-offów. Doświadczenie, jakiego zebrał w trakcie swojej przygody w ThunderX3 Baskonia czy Giants Only The Brave stawia go wśród najlepszych midlanerów w Polsce. Śmiało można stwierdzić, że dzięki temu transferowi zwiększa się prawdopodobieństwo, że Katastrofa Awionetki znajdzie się w top4. Pojawia się jednak pytanie, jak będzie układała się współpraca Roisona z pozostałymi zawodnikami, gdyż nie ze wszystkimi miał już okazję grać.

fot. ESL

Młodzi gniewni

Nie da się ukryć, że Katastrofa Awionetki składa się z młodych zawodników. Wszyscy biorą udział w Team Kinguin Academy, projekcie dla utalentowanych graczy poniżej 20. roku życia, który zakłada stworzenie najlepszej drużyny z dostępnych osób w tym przedziale wiekowym. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na to, że jungler Katastrofy Awionetki, Kacper „Inspired” Słoma, jest uznawany za jeden z największych talentów grających obecnie na polskiej scenie. Podczas samego projektu akademii czterokrotnie wybierany był na najlepszego zawodnika danej fazy turniejów organizowanych, aby sprawdzić postęp zawodników. Dzięki temu znalazł uznanie w oczach Adriana "Hatchy'ego" Widery i wybrany został do reprezentacji Teamu Kinguin, która rozgrywa swoje mecze w kwalifikacjach Pucharu Polski Cybersport.

Oprócz niego warto odnotować obecność Tobiasza „Agresivoo” Ciby, który już od dłuższego czasu wyróżnia się wśród zawodników górnej alei. Po genialnym GeForce Cupie w jego wykonaniu, gdzie w barwach Team Rebels pokonał takie zespoły jak Euronics Gaming czy Sector One, przyszedł czas na trzecie miejsce w Pucharze Polski Cybersport czy szóste podczas Polskiej Ligi Esportowej. Agresivoo w końcu zdecydował się na kolejny krok do przodu i dołączył do Katastrofy Awionetki, z którą może mierzyć bardzo wysoko.

Pozycja Imię i nazwisko Pseudonim
Top Tobiasz Ciba Agresivoo
Jungle Kacper Słoma Inspired
Mid Michał Dubiel Roison
AD Carry Damian Filipow Defles
Support Robert Nowak Robercik

Wyzwanie dolnej alei

Poza wymienionymi wcześniej zawodnikami należy także poświęcić kilka zdań graczom z dolnej alejki. W duecie mającym zagrozić wielu znajdziemy kolejnych dwa talenty - Damiana "Deflesa" Filipowa oraz Roberta "Robercika" Nowaka. Obaj biorą udział w drugim etapie akademii Teamu Kinguin, co tylko potwierdza ich wartość. Gra w Katastrofie Awionetki i udział w 15. sezonie ESL Mistrzostw Polski to dla obu świetny sprawdzian, gdyż to właśnie teraz mają szansę na udowodnienie wszystkim, że warto na nich zwrócić uwagę. Choć nie stawia się na równi z botlane'ami Teamu 1 czy Pompa Teamu, to wciąż mogą im zagrozić, co pokazali chociażby w bezpośrednich starciach z tymi drużynami.

Walka o play-offy

To, że zawodnicy mierzą bardzo wysoko, jest oczywiste. Konkurencja jest naprawdę silna, jednak patrząc po dotychczasowych wynikach Katastrofy Awionetki - są oni w stanie zagrozić nawet faworytom do zdobycia tytułu. kT to jedyny zespół, któremu udało się urwać mapę Teamowi 1, a także wygrać z Teamem DPD. Do końca fazy grupowej pozostały im jedynie trzy starcia: przeciwko Zaprzęgowi, Sneaky FoxEZ oraz Teamowi Paper. Teoretycznie w każdym z nich Katastrofa Awionetki stawiana będzie w roli faworyta, gdyż wszystkie poprzednie mecze pokazały, że ma zamiar walczyć o najwyższy cel, jakim jest zdobycie ESL Mistrzostwa Polski. Zaskoczenia te potwierdzają jedynie słowa ekspertów, według których drużyna Agresivoo jest czarnym koniem zmagań, a jej szanse na końcowy triumf są całkiem spore.

Harmonogram spotkań Katastrofy Awionetki w 15. sezonie ESL Mistrzostw Polski:

17 lipca, 19:00 Katastrofa Awionetki 1 : 2 Team 1 Bo3
25 lipca, 21:00 Katastrofa Awionetki 2 : 0 Złodzieje Monitorów Bo3
31 lipca, 21:00 Katastrofa Awionetki 0 : 2
Pompa Team Bo3
8 sierpnia, 21:00 Katastrofa Awionetki 2 : 0 Team DPD Bo3
14 sierpnia, 21:00 Katastrofa Awionetki VS Zaprzęg Bo3
21 sierpnia, 21:00 Katastrofa Awionetki VS Sneaky FoxEZ Bo3
29 sierpnia, 19:00 Katastrofa Awionetki VS Team Paper Bo3