Tricked Academy, czyli projekt dla młodych duńskich talentów

Tricked Esport to młoda organizacja, która na esportowej scenie funkcjonuje od 2014 roku. Mimo tak krótkiego czasu istnienia, zdążyła zgromadzić wokół siebie reprezentantów takich gier, jak Counter-Strike: Global Offensive czy też League of Legends, a nawet ma na swoim koncie pewne sukcesy. Teraz duńscy włodarze postanowili pójść o krok dalej.

We współpracy z Campus Vejle Tricked stworzyło projekt pod nazwą Tricked Academy, który ma pomóc w rozwoju młodym i utalentowanym graczom z Danii, chcącym w przyszłości związać się na poważnie z zawodowym graniem. 145 uczestników rozpoczęło już treningi w specjalnie przygotowanym ośrodku.

Jeśli spytacie mnie z czego jestem najbardziej dumny, bez wahania odpowiem, że to nasze dwa mistrzostwa FIWC zdobyte w grze FIFA oraz wielokrotne zwycięstwa naszej sekcji League of Legends w Nordic Championships. Jednakże ten projekt może być o wiele ważniejszy od jakiegokolwiek trofeum, ponieważ będzie to coś, czego poprzednia generacja zawodowych esportowców nigdy nie miała szans otrzymać – przyznał dyrektor Tricked, Morten „Phy” Jensen. – Mam wielu starych przyjaciół, którzy za młodu chcieli kontynuować swoje kariery, ale nie otrzymali żadnego wsparcia czy pomocy. Naprawdę niewielu z nich osiągnęło swój cel, ale większość z nich rzuciła szkoły i potem musiała zaczynać wszystko od nowa, a niektórzy nawet już do nich nie wrócili. Na nas, jako na organizacji esportowej, ciąży dziś odpowiedzialność za młodych ludzi, a także ich rodziców. Nie możemy pozwolić im na powielanie naszych błędów. Musimy wziąć za to odpowiedzialność, jeśli chcemy, by esport stał się w przyszłości czymś jeszcze większym. Wierzymy w duński esport i wierzymy, że w tym małym kraju istniej ogromna liczba talentów. Mamy nadzieję, że ta akademia stanie się pierwszym rozdziałem wielu niezwykłych historii – zakończył.

Po zakończeniu lata wszyscy studenci biorący w projekcie zostaną w oparciu o prezentowany przez siebie poziom przydzieleni do różnych drużyn. Następnie w Tricked Academy przeprowadzone zostaną testy, które pomogą określić jakiego typu graczem jest każdy z uczestników i jaki styl będzie dla niego odpowiedni. Będzie to pierwszy krok na drodze do odpowiedniego ukształtowania młodego esportowca.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Sezon (nie taki) ogórkowy - odcinek 2

„CS:GO shuffle”, czyli wakacyjne zmiany personalne w topowych drużynach, trwa w najlepsze. Mimo że drugi tydzień sierpnia przyniósł nieco mniej transf...

>