Tricked Esport to młoda organizacja, która na esportowej scenie funkcjonuje od 2014 roku. Mimo tak krótkiego czasu istnienia, zdążyła zgromadzić wokół siebie reprezentantów takich gier, jak Counter-Strike: Global Offensive czy też League of Legends, a nawet ma na swoim koncie pewne sukcesy. Teraz duńscy włodarze postanowili pójść o krok dalej.

We współpracy z Campus Vejle Tricked stworzyło projekt pod nazwą Tricked Academy, który ma pomóc w rozwoju młodym i utalentowanym graczom z Danii, chcącym w przyszłości związać się na poważnie z zawodowym graniem. 145 uczestników rozpoczęło już treningi w specjalnie przygotowanym ośrodku.

Jeśli spytacie mnie z czego jestem najbardziej dumny, bez wahania odpowiem, że to nasze dwa mistrzostwa FIWC zdobyte w grze FIFA oraz wielokrotne zwycięstwa naszej sekcji League of Legends w Nordic Championships. Jednakże ten projekt może być o wiele ważniejszy od jakiegokolwiek trofeum, ponieważ będzie to coś, czego poprzednia generacja zawodowych esportowców nigdy nie miała szans otrzymać – przyznał dyrektor Tricked, Morten "Phy" Jensen. – Mam wielu starych przyjaciół, którzy za młodu chcieli kontynuować swoje kariery, ale nie otrzymali żadnego wsparcia czy pomocy. Naprawdę niewielu z nich osiągnęło swój cel, ale większość z nich rzuciła szkoły i potem musiała zaczynać wszystko od nowa, a niektórzy nawet już do nich nie wrócili. Na nas, jako na organizacji esportowej, ciąży dziś odpowiedzialność za młodych ludzi, a także ich rodziców. Nie możemy pozwolić im na powielanie naszych błędów. Musimy wziąć za to odpowiedzialność, jeśli chcemy, by esport stał się w przyszłości czymś jeszcze większym. Wierzymy w duński esport i wierzymy, że w tym małym kraju istniej ogromna liczba talentów. Mamy nadzieję, że ta akademia stanie się pierwszym rozdziałem wielu niezwykłych historii – zakończył.

Po zakończeniu lata wszyscy studenci biorący w projekcie zostaną w oparciu o prezentowany przez siebie poziom przydzieleni do różnych drużyn. Następnie w Tricked Academy przeprowadzone zostaną testy, które pomogą określić jakiego typu graczem jest każdy z uczestników i jaki styl będzie dla niego odpowiedni. Będzie to pierwszy krok na drodze do odpowiedniego ukształtowania młodego esportowca.