STS
kubon

Kurierzy w walce o powtórzenie wyniku, czyli o Teamie DPD słów kilka

Zbliżamy się do końca 15. sezonu ESL Mistrzostw Polski. Przyszedł czas na ostateczne rozstrzygnięcia, dzięki którym będziemy znać rozstawienie drużyn w trakcie fazy play-off. Jednym z zespołów, który znajduje się już w kolejnym etapie rozgrywek jest doskonale znany na polskiej scenie Team DPD, który będzie walczyć o powtórzenie wyniku z poprzedniej edycji rozgrywek. LCS-owe doświadczenie […]

Zbliżamy się do końca 15. sezonu ESL Mistrzostw Polski. Przyszedł czas na ostateczne rozstrzygnięcia, dzięki którym będziemy znać rozstawienie drużyn w trakcie fazy play-off. Jednym z zespołów, który znajduje się już w kolejnym etapie rozgrywek jest doskonale znany na polskiej scenie Team DPD, który będzie walczyć o powtórzenie wyniku z poprzedniej edycji rozgrywek.

LCS-owe doświadczenie

Celaver
fot. ESL

Nie da się ukryć, że wśród zawodników Teamu DPD znajdziemy takich, którzy brali udział w najważniejszych europejskich rozgrywkach. Mowa oczywiście o Jakubie „Kubonie” Turewiczu, Krystianie „Czaru” Przybylskim oraz Pawle „Celaverze” Koprianiuku. Każdy z nich miał okazję brać udział w EU LCS, choć nie zawsze z dobrymi wynikami.

Kubon oraz Czaru występowali w barwach MeetYourMakers podczas pierwszego sezonu EU LCS. Dzięki awansowi do letniego splitu mieli okazję zmierzyć się z najlepszymi w Europie, choć nie była to łatwa przygoda. Polacy zajęli ostatnie miejsce w grupie, przegrywając następnie z Copenhagen Wolves w barażach. Obaj zawodnicy występowali w kilku innych zespołach, w tym po raz kolejny wspólnie w ASUS ROG Army.

Inaczej wygląda sytuacja Celavera, gdyż był on jednym z bohaterów historii Kiedyś Miałem Team oraz Team ROCCAT – uznawanych swego czasu za najlepsze polskie zespoły. Razem z tą drugą drużyną udało mu się dwukrotnie zająć trzecie miejsce podczas sezonu 2014, co było najlepszym wynikiem osiągniętym przez tę organizację w EU LCS. Po zakończeniu rozgrywek postanowiono pożegnać się z Celaverem, który jakiś czas później dołączył do Reason Gaming, gdzie grał z m.in. Kubonem. Co ciekawe, obaj byli bardzo blisko powrotu do LCS, gdyż brali udzial w play-offach wiosennego splitu Challenger Series w 2015 roku.

Pozycja Imię i nazwisko Pseudonim
Top Jakub Turewicz Kubon
Jungle Patryk Jażdżewski Bolszak
Mid Krystian Przybylski Czaru
AD Carry Paweł Koprianiuk Celaver
Support Bartłomiej Królak Dzondzy

Dodatki polskiej sceny

fot. ESL

O tym, że doświadczenie europejskie Patryka „Bolszaka” Jażdżewskiego i Bartłomieja „Dzondzego” Królaka jest o wiele mniejsze niż reszty drużyny nie trzeba nawet wspominać. Mimo to są oni jednymi z bardziej rozpoznawalnych zawodników na polskiej scenie League of Legends. Z tej dwójki to Dzondzy może pochwalić się większym doświadczeniem, które wielokrotnie można było zauważyć podczas spotkań fazy grupowej ESL Mistrzostw Polski. Gracz ten występował w takich zespołach, jak Crucial Team, Out of Mind czy Pompa Team, z którym zdobył Puchar Polski Cybersport.

Jeśli chodzi o Bolszaka – Team DPD jest dla niego małym powrotem do gry na polskim podwórku. Wraz z drużyną występował w poprzednim sezonie ESL Mistrzostw Polski oraz w Polskiej Lidze Esportowej. Dla wielu jest on najsłabszym punktem zespołu, choć już nie raz pokazywał, że warto mu zaufać. Nie można doszukiwać się w nim umiejętności takich jak u Jakuba „Cinkrofa” Rokickiego czy Wojciecha „Tabasko” Kruzy, jednak dzięki dobremu zgraniu wciąż jest ważnym elementem formacji.

Powtórzyć sukces

czaru
fot. ESL

W poprzedniej edycji ESL Mistrzostw Polski po awansie do play-offów i przegarnych z Teamem Kinguin oraz Pompa Teamem, Team DPD zajął ostateczenie czwarte miejsce. Wydawałoby się, że dla zespołu, który nie był uznawany za faworyta, był to spory sukces, zwłaszcza że podczas finałów zabrakło dwóch najważniejszych ogniw drużyny – Czara oraz Kubona, gdyż wyjechali oni do Hiszpanii reprezentować barwy ASUS ROG Army. Mimo to, Team DPD był w stanie odrobinę zagrozić Pompie, lecz ostatecznie nie udało mu się zgarnąć nawet jednej mapy.

Dla niektórych to spore rozczarowanie, ale jeszcze w kwietniu tego roku podczas finałów ESL MP Celaver w wywiadzie udzielonym przed meczem zdradził, że Team DPD nie przygotowywał się do tego spotkania tak jak rywale. Wydaje się jednak, że podejście graczy zmieniło się wraz z początkiem nowewego sezonu ESL Mistrzostw Polski, gdyż podczas ostatnich spotkań prezentowali się o wiele lepiej – zespół wyglądał na bardziej poukładany, niż kilka miesięcy temu.

Dla Teamu DPD liczy się jedno – zajść jak najdalej w ESL Mistrzostwach Polski. Dzięki sukcesom poszczególnych graczy, jak i całej drużyny należy upatrywać w nich jednego z faworytów do sięgnięcia po puchar.

Harmonogram spotkań Teamu DPD w 15. sezonie ESL Mistrzostw Polski:

18 lipca, 19:00 Team DPD 2 : 0 Zaprzęg Bo3
24 lipca, 21:00 Team DPD 2 : 0 Team Paper Bo3
1 sierpnia, 19:00 Team DPD 2 : 0
Sneaky FoxEZ Bo3
8 sierpnia, 21:00 Team DPD 0 : 2 Katastrofa Awionetki Bo3
15 sierpnia, 19:00 Team DPD 0 : 2 Illuminar Gaming Bo3
21 sierpnia, 19:00 Team DPD 1 : 2
Pompa Team Bo3
28 sierpnia, 19:00 Team DPD 2 : 0 Złodzieje Monitorów Bo3

Tagi: , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

NiNja ParTy ogłasza pełny skład, w drużynie m.in. fullspeed i sany

Na 2 dni przed startem drugiej edycji Pucharu Polski Cybersport miksowy zespół NiNja Party oficjalnie potwierdził swój skład. A znaleźli się w nim zaw...