STS

ESL MP: Katastrofa Awionetki pewnie pokonuje Team Paper

Drugi ćwierćfinał ESL Mistrzostw Polski w League of Legends zakończony. Grono półfinalistów zamknęła Katastrofa Awionetki, która pokonała Team Paper po zaledwie trzech bitwach. Dzięki temu zwycięstwu kT zapewniło sobie udział w finałach lanowych, które odbędą się 15-17 września w łódzkiej Atlas Arenie. Katastrofa Awionetki 3 : 0 Team Paper Spotkanie lepiej zaczął Team Paper. Glebo […]

Drugi ćwierćfinał ESL Mistrzostw Polski w League of Legends zakończony. Grono półfinalistów zamknęła Katastrofa Awionetki, która pokonała Team Paper po zaledwie trzech bitwach. Dzięki temu zwycięstwu kT zapewniło sobie udział w finałach lanowych, które odbędą się 15-17 września w łódzkiej Atlas Arenie.

Katastrofa Awionetki 3 : 0
Team Paper

Spotkanie lepiej zaczął Team Paper. Glebo pokazał siłę Cho’Gatha w obecnej mecie, przelewając pierwszą krew na Agresivoo już w 6. minucie. Katastrofa Awionetki kilka minut później wysunęła się na prowadzenie po kontrganku Inspireda na bocie, lecz wkrótce po tym Snoower zdobył triple killa. Zbyt agresywna gra midlanera TPA była niestety początkiem końca jego formacji. Wyłapany w 23. minucie Snoower mógł tylko patrzeć, jak w późniejszej walce jego kompani giną jeden za drugim. Korzystając z nieobecności rywali, kT zdobyło Nashora i raz jeszcze było na prowadzeniu. Z pomocą fioletowej bestii Defles i kompani zniszczyli dwa inhibitory rywali, a po kolejnej walce zadali decydujący cios.

Druga potyczka już od pierwszych minut należała do kT. Nie dość, że lepiej radzili sobie w farmie, to już w 6. minucie po walce drużynowej na dolnej alei Roison przelał pierwszą krew. Od tego momentu Team Paper nie wiedział, w jaki sposób ma odpowiedzieć. W efekcie kolejne wieże i smoki wpadały na konto Katastrofy. Mimo iż TPA zdołał wyrównać stan zabójstw w 20. minucie, miał o trzy wieże i dwa smoki mniej niż kT. Chwilę później łupem ekipy Inspireda padł również Baron. W 29. minucie sytuacja mogła obrócić się o 180 stopni, gdy Retoox zaprezentował siłę Twitcha, lecz przewaga była zbyt wyraźna, aby jeden wygrany teamfight mógł zadecydować o całej potyczce. Trzy minuty później Katastrofa Awionetki zapisała drugie zwycięstwo na koncie.

Trzecie, jak się później okazało decydujące, starcie na Summoner’s Rift lepiej rozpoczął Team Paper. W 10. minucie z pomocą Glebo oraz Xayoo dwa fragi wpadły na konto Retooxa, a chwilę później TPA zdobyło również smoka. Jednak przez koncentrację na pojedynczych celach na mapie kT mogło łatwo wziąć zewnętrzne wieże i rozstawić głębokie wardy. W 16. minucie gracze Teamu Paper zostali unicestwieni po raz pierwszy, a deficyt w złocie drastycznie się pogłębił. Cztery minuty później większość TPA ponownie straciła życie, a kT sięgnęło po pierwszego Barona. Po jego zdobyciu przewaga w złocie przekroczyła 10 tysięcy. W 26. minucie Katastrofa Awionetki zadała decydujący cios.

Tym samym poznaliśmy pary półfinałowe 15. sezonu ESL Mistrzostw Polski. W pierwszym z nich lider fazy grupowej, Illuminar Gaming podejmie Zaprzęg, a następnego dnia Pompa Team o finał powalczy z Katastrofą Awionetki. Półfinały zostaną rozegrane w dniach 15-16 września. Triumfatorów ESL MP poznamy dzień później. Więcej informacji na temat rozgrywek znajdziecie w naszej relacji tekstowej oraz na oficjalnej stronie turnieju.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Kinguin dzieli się punktami z Fragsters w Development League

Team Kinguin nadal czeka na pierwsze zwycięstwo w ECS Season 4 Development League. Tym razem polska formacja dość niespodziewanie podzieliła się punkt...