STS

Team DPD lepszy od Teamu 8 w walce o ćwierćfinał Pucharu Polski Cybersport

Zakończył się decydujący o awansie do ćwierćfinału Pucharu Polski Cybersport pojedynek pomiędzy Teamem DPD a Teamem 8. Nie bez problemów, lecz ostatecznie to właśnie drużyna Kubona triumfowała po trzech odsłonach starcia i to ona jest już pewna gry w ćwierćfinale turnieju.

Team DPD 2 : 1 Team 8

Team DPD wydawał się nie istnieć w początkowej fazie pierwszej odsłony tego spotkania. Ekipa Overpowa kompletnie zmasakrowała swoich oponentów w pierwszych minutach rozgrywki, co chwilę prezentując kapitalne zagrywki i ataki na poszczególne linie. DPD było zupełnie zagubione i coraz bardziej odstawało pod względem zdobytego złota. Team 8 nie próżnował i wykorzystywał każdą nadarzającą się okazję na pogłębienie swojej przewagi. Ambitna próba podjęcia Nashora okazała się być kolejną fatalną decyzją ze strony Teamu DPD, bowiem ostatecznie to Wysek i reszta zdołali zdobyć fioletowe wzmocnienie, a później ruszyć w kierunku środkowego inhibitora rywala. Po kilku stosunkowo spokojnych minutach Overpow popisał się świetną dywersją, która zaowocowała w kolejnego Barona dla jego drużyny. Chwilę później zobaczyliśmy końcową walkę drużynową, której wynikiem było poddanie się przez Team DPD.

Przez większą część drugiej potyczki obie formacje szły łeb w łeb. Widzieliśmy masę agresywnych zagrywek ze strony Teamu DPD, lecz każda z nich doczekiwała się równie silnej odpowiedzi. Jedyną widoczną przewagą mógł poszczycić się Team 8, który przejął dwa pierwsze smoki. Po kilku minutach Czaru i jego koledzy w końcu pokazali pazur, ogrywając swoich rywali przy kolejnym Piekielnym Smoku. Chwilę później Overpow został wyłapany przez oponentów, którzy następnie z łatwością zgładzili Barona. DPD rozpoczęło natarcie na środkową alejkę Teamu 8, które ostatecznie zostało odparte. Niemniej jednak stało się to wyłącznie dlatego, że w tym samym czasie Kubon zniszczył inhibitor i dwie wieże przy Nexusie przeciwnika. Stanowsky i jego koledzy nie byli w stanie podnieść się z kolan i musieli pogodzić się z porażką.

Decydujące starcie rozpoczęło się od znacznej przewagi na korzyść Teamu DPD. Bolszak kompletnie zdominował Wyska, czego dowodem były ogromne prowadzenie pod względem zdobytego doświadczenia oraz kontrola wszelkich obozów w jego dżungli. Team 8 zdołał nieco odbić się od dna, wykorzystując niezbyt dobre pozycjonowanie się zawodników DPD. Brawurowe zagrywki Kubona i reszty nie wychodziły tak dobrze jak powinny. Niemniej jednak Team DPD w końcu zaczął skupiać się na kontroli wizji, zamiast na bezpośrednich walkach, dzięki czemu mógł zabić Barona pod niewiedzę swoich oponentów. Team 8 nie miał najmniejszych szans w starciu z potężnym oblężeniem DPD i uległ, przegrywając walkę o ćwierćfinał Pucharu Polski Cybersport.

Zmagania Pucharu Polski Cybersport będą kontynuowane już jutro, kiedy to rozegrane zostaną finały drabinki wygranych grup C oraz D. Transmisja z pojedynków będzie dostępna na kanale ESL.TV Polska. Więcej informacji na temat PP Cybersport znajdziecie w naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Rozgrywki w Mistrzostwach Polski Rainbow Six: Siege powracają po przerwie

Już 12 września kontynuowane będą rozgrywki grupowe w ramach Mistrzostw Polski Rainbow Six: Siege. Dwa tygodnie temu poznaliśmy pierwszych finalistów,...