Cechą charakterystyczną turniejów rozgrywanych pod egidą World Electronic Sports Games jest fakt, iż brać w nich udział mogą wyłącznie drużyny składające się z zawodników tej samej narodowości. W czasach, gdy coraz więcej ekip decyduje się na mieszane składy, niektóre uznane formacje, jak FaZe Clan czy mousesports, nie mogą zwyczajnie wystartować, co jednak nie przeszkadza samym organizatorom. Ci ani myślą zmieniać ustanowionych przez siebie zasad.

Inny sposób na obejście tych restrykcji znaleźli Ukraińcy. Najczęściej zespoły z Europy Wschodniej złożone są z graczy pochodzących z różnych krajów byłego Związku Radzieckiego. Dlatego też zrzeszeni wokół różnych organizacji gracze rodem znad Dniepru zdecydowali się połączyć swoje siły, by razem wystąpić na WESG 2017 jako .Ukraine. Zresztą, to samo miało miejsce podczas poprzedniej edycji imprezy, chociaż wtedy ukraińska drużyna nie mogła pochwalić się posiadaniem aż tylu gwiazd.

Z WESG 2016 ostał się tylko Vladyslav "arch" Svistov, który i tak będzie pełnić rolę rezerwowego. Poza nim znajdziemy tam także trzech zawodników Natus Vincere – Danylo "Zeusa" Teslenkę, Ioanna "Edwarda" Sukharieva oraz Oleksandra "s1mple'a" Kostylieva. Całość uzupełniają lider HellRaisers Kirill "ANGE1" Karasiow i pozostający ostatnio bezrobotny Vlаdуslаv "bondik" Nеchуроrchuk. To właśnie ten zespół rozpocznie już w poniedziałek walkę w ukraińskich eliminacjach do World Electronic Sports Games 2017.

Skład .Ukraine prezentuje się następująco:

  • Kirill "ANGE1" Karasiow
  • Danylo "Zeus" Teslenko
  • Ioann "Edward" Sukhariev
  • Oleksandr "s1mple" Kostyliev
  • Vlаdуslаv "bondik" Nеchуроrchuk
  • Vladyslav "arch" Svistov