STS
Puchar Polski Cybersport

PPC: Maestro Burgery i Team DPD w półfinałach

Zakończyły się wszystkie ćwierćfinały Pucharu Polski Cybersport. Do Pompa Teamu oraz Illuminar Gaming dołączą Maestro Burgery oraz Team DPD. Kolejne spotkania zostaną rozegrane już 29 września. Spotkanie pomiędzy Maestro Burgerami a Teamem Paper zapowiadaliśmy jako dość wyrównany pojedynek, w którym zdarzyć się może wszystko. Wydawało się, że nieco lepiej wyglądała do tej pory gra drużyny […]

Zakończyły się wszystkie ćwierćfinały Pucharu Polski Cybersport. Do Pompa Teamu oraz Illuminar Gaming dołączą Maestro Burgery oraz Team DPD. Kolejne spotkania zostaną rozegrane już 29 września.

Spotkanie pomiędzy Maestro Burgerami a Teamem Paper zapowiadaliśmy jako dość wyrównany pojedynek, w którym zdarzyć się może wszystko. Wydawało się, że nieco lepiej wyglądała do tej pory gra drużyny Marcina „QTi3go” Pawlaka, lecz do samego końca nie było pewne, że to oni zwyciężą w tym starciu. Pierwsza z gier była dość pewnie zabrana przez Team Paper. Inaczej wyglądało spotkanie numer dwa, gdzie początkowe problemy Maestro Burgerów zostały przez graczy tej formacji dość szybko rozwiązane i choć wydawało się, że TPA będzie w stanie zamknąć serię, to ich rywale doprowadzili do trzeciej mapy. Tam także po raz kolejny drużyna Marcina „Xayoo” Majkuta początkowo prowadziła, lecz kilka błędów z ich strony spowodowało, że Maestro Burgery były w stanie zakończyć to starcie i awansować do półfinału.

Od drugiego pojedynku wielkiego starcia pomiędzy dwoma faworytami całego turnieju. Wielu stawiało na drużynę Szef+6, gdzie gra m.in. Mateusz „Kikis” Szkudlarek, będący zawodnikiem regularnie występującym na najwyższym poziomie rozgrywek w Europie. Dość szybko okazało się jednak, że nie będzie to dla jego formacji proste spotkanie. Od samego początku tej serii widać było, że Patrik „Sheriff” Jírů nie jest w najlepszej formie. Dało się to zauważyć przede wszystkim w trakcie walk drużynowych, gdzie całkowicie go brakowało. Tak jak podczas pierwszej gry można było mieć jakiekolwiek nadzieje na awans Szef+6, tak w kolejnym starciu szanse tej drużyny były bardzo małe. Ostatecznie to Team DPD zapewnił sobie miejsce w półfinale Pucharu Polski Cybersport.

26 września, wtorek
19:00 Maestro Burgery 2:1 Team Paper Bo3
21:00 Team DPD 2:0 Szef+6 Bo3

Transmisja ze spotkań play-offów Pucharu Polski Cybersport dostępna będzie na kanale ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat turnieju zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

DESPE niewinny, ESL anuluje bana zawodnika Space Soldiers

Kilka dni temu Çağatay "DESPE" Sedef otrzymał z rąk ESL bana, który wzbudził wiele kontrowersji. Część osób z góry oceniła Turka, ale, jak się dziś ok...