PSG Esports
fot. Riot Games

PSG eSports zawiesza dywizję LoL-a, YellowStaR zwolniony

Wielkie zmiany w Paris Saint-Germain eSports. Francuska organizacja postanowiła tymczasowo zawiesić działalność dywizji League of Legends. Ponadto z PSG rozstał się dotychczasowy dyrektor sekcji esportowej – Bora „YellowStaR” Kim. W oficjalnym oświadczeniu organizacja informuje o obopólnym zakończeniu współpracy między nią oraz YellowStaRem. Więcej informacji na temat rozstania z PSG eSports Francuz wyjawił na swoim profilu na Facebooku.

Głównym powodem rezygnacji z dalszej inwestycji w dywizję LoL-a jest brak porozumienia z Riot na płaszczyźnie dochodów z Challenger Series. – Model podziału zysków zaoferowany przez Riot Games jest bardzo daleki od rekompensowania kosztów struktury i europejskich ambicji, częściowo z powodu mocnej inflacji pensji zawodników, naszym zdaniem nieuzasadniony biorąc pod uwagę wzrost zainteresowania publiczności w przeciągu ostatnich miesięcy – tak swoją decyzję uzasadnia PSG w oświadczeniu na stronie internetowej organizacji.

PSG eSports swój debiut na scenie League of Legends zaliczyło na początku tego roku. W wiosennej rundzie Challenger Series EU 2017 podopieczni francuskiej ekipy zakwalifikowali się do play-offów, jednak porażka w pierwszej rundzie przekreśliła ich szanse na awans do LCS EU. Letnie rozgrywki w ich wykonaniu były jeszcze gorsze. Z jedną wygraną i aż czterema porażkami PSG zajęło ostatnie miejsce, co jest równoważne z przymusem udziału w CSQ o utrzymanie w Challenger Series. Na chwilę obecną nie wiadomo jednak, jaki los czeka zawodników organizacji oraz czy powalczą oni o powrót do CS.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

SteelSeries Apex M750 - klawiatura z nowymi przełącznikami QX2

W połowie sierpnia swoją premierę miała nowa klawiatura mechaniczna od SteelSeries. Apex M750, bo tak nazywa się ten model, skierowany jest przede wsz...