STS
Cloud9
fot. Riot Games

Koniec fazy grupowej. Poznaliśmy pary ćwierćfinałowe play-offów Worlds 2017!

Za nami ostatni dzień fazy grupowej tegorocznych Mistrzostw Świata w League of Legends. Mimo że jeszcze wczoraj można było odnieść wrażenie, iż sytuacja w grupie A jest praktycznie wyjaśniona, to drużyny zapewniły fanom spory dreszczyk emocji. Ostatecznie do fazy pucharowej Worlds 2017 zgodnie z oczekiwaniami awansowało SK telecom T1 oraz Cloud9. Po pierwszych czterech spotkaniach […]

Za nami ostatni dzień fazy grupowej tegorocznych Mistrzostw Świata w League of Legends. Mimo że jeszcze wczoraj można było odnieść wrażenie, iż sytuacja w grupie A jest praktycznie wyjaśniona, to drużyny zapewniły fanom spory dreszczyk emocji. Ostatecznie do fazy pucharowej Worlds 2017 zgodnie z oczekiwaniami awansowało SK telecom T1 oraz Cloud9.

Po pierwszych czterech spotkaniach zarówno ahq e-Sports Club, jak i Cloud9 były ex aequo na premiowanej awansem do play-offów drugiej lokacie w zestawieniu. Jensen i spółka pokazali jednak jak bardzo zależy im na dalszej grze w turnieju, bowiem kompletnie zmasakrowali reprezentantów LMS, pokonując ich w nieco ponad 20 minut. Warto również wspomnieć o EDward Gaming, które w tym tygodniu rozgrywek zwyciężyło dwa spotkania, pokazując tym samym, że początkowe wyniki były zwykłym falstartem. Niestety wygrane te nie pozwoliły im uzyskać promocji do kolejnego etapu Worlds.

Wyniki ostatniego dnia fazy grupowej Worlds 2017:

Niedziela, 8 października
6:00 ahq e-Sports Club 1:0 SK telecom T1 Grupa A, Bo1
7:00 EDward Gaming 1:0 C9 Cloud9 Grupa A, Bo1
8:00 ahq e-Sports Club 0:1 EDward Gaming Grupa A, Bo1
9:00 Cloud9 C9 0:1 SK telecom T1 Grupa A, Bo1
10:00 Cloud9 C9 1:0 ahq e-Sports Club Grupa A, Bo1
11:00 SK telecom T1 1:0 EDward Gaming Grupa A, Bo1

Jako że zakończyła się już faza grupowa, poznaliśmy najlepszą ósemkę, która będzie rywalizować w fazie pucharowej tegorocznych Worldsów. Rozlosowano także pary ćwierćfinałowe. Najgorzej trafił jeden z reprezentantów europejskiego LCS, czyli Misfits Gaming. PowerOfEvil i jego koledzy będą musieli zmierzyć się z trzykrotnymi mistrzami świata z SK telecom T1 już w ćwierćfinale. Druga ekipa ze Starego Kontynentu – Fnatic – podejmie natomiast Royal Never Give Up. W drugiej części drabinki zobaczymy z kolei walkę Cloud9 z Teamem WE oraz bratobójcze starcie Longzhu Gaming z Samsung Galaxy.

Drabinka play-offów prezentuje się następująco:

ćwierćfinał półfinał wielki finał
Royal Never Give Up 0
Fnatic 0 TBD 0
TBD 0
SK telecom T1 0
Misfits Misfits Gaming 0 TBD 0
TBD 0
Team WE 0
C9 Cloud9 0 TBD 0
TBD 0
Longzhu Gaming 0
Samsung Galaxy 0

Jako pierwszy z ćwierćfinałów rozegrany zostanie ten z udziałem Lonzghu Gaming oraz Samsung Galaxy. Pojedynek zaplanowany został na czwartek, 19 października na godzinę 10:00. Po więcej informacji zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Invicta-Gaming brązowym medalistą MP Rainbow Six: Siege!

Na najniższym stopniu podium Mistrzostw Polski Rainbow Six: Siege stanęli zawodnicy Invicta-Gaming. Ci w decydującym pojedynku wygrali z podopiecznymi...