Znam już komplet uczestników ESL Clash of Nations. Jako ostatnie do stawki międzynarodowych zawodów dołączyły KPI Gaming oraz Giants Gaming, czyli dwie formacje, które w połowie sezonu ESL Masters España 2017 zajęły czołowe lokaty.

W sześciu dotychczasowych kolejkach hiszpańskich rozgrywek KPI zgromadziło 15 punktów, czyli tyle samo ile liderujące Movistar Riders. Niemniej podopieczni Jose '"Spanisfury'ego"' Vicente Gonzaleza udział w Clash of Nations zapewnili sobie już wcześniej. Dlatego też drugi slot przypadł w udziale Giants, czyli drużynie z trzeciego miejsca.

Warto zauważyć, że lista zespołów, które pojawią się na turnieju, nie jest ostateczna. Niepewne są losy EnVyUs Academy i Teamu Endpoint, które równolegle rywalizują w 2. sezonie Gfinity Elite Series. Z uwagi na nakładające się na siebie terminarze obie wyżej wymienione formacje będą musiały zdecydować gdzie ostatecznie wystąpią.

Lista uczestników prezentuje się następująco:

Movistar Riders EnVyUs Academy ex-Outlaws PANTHERS Gaming
Team Kinguin Team Endpoint KPI Gaming Giants Gaming

ESL Clash of Nations odbędzie się 27 i 28 października w Madrycie. Rozgrywki rozpoczną się do etapu rozgrywanego w systemie szwajcarskim, by następnie w play-offach przekształcić się w drabinkę pojedynczej eliminacji. Polskojęzyczną transmisję z zawodów będzie można oglądać za pośrednictwem ESL.TV Polska.