Polskie derby padły łupem AGO Gaming! ESL Wicemistrzowie Polski wygrali z Teamem Kinguin na Cobblestone w meczu otwierającym zmagania w grupie C internetowego turnieju Mother Russia 2.

Team Kinguin 7 : 16 AGO Gaming

(Mother Russia 2 – faza grupowa)
7 6 Cobblestone 9 16
1 7

AGO Gaming i Team Kinguin spotkały się na Cobblestone, czyli mapie, która – można powiedzieć – pozwoliła Grzegorzowi „SZPERO” Dziamałkowi i spółce w sięgnięciu po puchar ESL Clash of Nations. Początek spotkania był niezwykle nerwowy, bowiem mimo wygranej pistoletówki, występujący po stronie atakujący zawodnicy AGO przegrali drugą rundę. ESL Wicemistrzowie Polski nie pozostali dłużni swojemu rywalowi i odpłacili się zwycięstwem z trzecim starciu. Wtedy AGO udało się wypracować pierwszą wyraźną przewagę w spotkaniu. Przy stanie 1:5 do pracy wzięło się Kinguin, które postawiło się krajowemu przeciwnikowi, jednak kiedy byli o krok od remisu, AGO powstrzymało serię podopiecznych Mariusza „Loorda” Cybulskiego. Kinguin w końcu osiągnęło remisowy wynik i kiedy wydawało się, że wyjdą w końcu na prowadzenie, AGO udało się przechytrzyć drużynę przeciwną w rundzie eko. Końcówka należała do Damiana „Furlana” Kisłowskiego i spółki, dzięki czemu pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 9:6 na korzyść AGO Gaming.

Genialna postawa Michała „snatchiego” Rudzkiego w rundzie pistoletowej pozwoliła jego zespołowi powiększyć przewagę i dobrze wejść w drugą połowę spotkania. Tym razem AGO nie pozwoliło sobie na chwilę rozluźnienia i szybko zrobiło się 12:6. Wtedy bliscy wygrania rundy byli zawodnicy Kinguin, jednak raz jeszcze swoje umiejętności zaprezentował snatchie, który w sytuacji 1vs3 zdobył kolejny punkt dla swojego zespołu. Popularne pingwiny zostały po raz kolejny zmuszone do gry eko, przez co ich rywale zdobyli czternaste oczko. Postawione pod ścianą Kinguin rzuciło się do ataku, jednak na niewiele to się zdało. Zanim zawodnicy mogli napisać GG, Mistrzowie Polski wygrali tylko jedną rundę.

Drużyny spotkały się ze sobą w internetowym turnieju Mother Russia 2 o puli nagród 10 tys. dolarów. Polacy następnych rywali poznają po rozegraniu spotkania Singularity z Vexed. AGO zmierzy się z wygranym tego starcia, a Kinguini z przegranym.