Dwa dni temu Jakub "Jactroll" Skurzyński ogłosił powrót do pierwszego składu Giants Gaming, uspokajając fanów martwiących się o przyszłość polskiego wspierającego. Choć pozycja Jactrolla w szeregach "Gigantów" wydawała się wówczas niepodważalna, wczoraj Skurzyński ogłosił, że pomimo ważnego kontraktu z hiszpańską organizacją może otrzymywać oferty od zainteresowanych nim drużyn. Podobnie uczynił jego kolega z drużyny – Berk "Gilius" Demir.

Do składu Giants Gaming obydwaj zawodnicy dołączyli na początku lipca – Jactroll zaledwie kilka dni później od Giliusa. To właśnie dobre słowo niemieckiego junglera przyczyniło się do zakontraktowania naszego rodaka przez Giants, o czym wspomniał sam Jactroll. W rundzie letniej Challenger Series udało im się niemalże bez przeszkód zakwalifikować do play-offów, a następnie Promotion Tournament. W turnieju o wejście  do EU LCS ekipa Polaka wygrała dwa spotkania i zakwalifikowała się do najbardziej prestiżowych europejskich rozgrywek.

EU LCS 2018 Spring Promotion Status kontraktu z Giants Obecny skład Giants
Top Kim "Ruin" Hyeong-min ważny do 20.11.2017 TBA
Jungle Erberk "Gilius" Demir ważny do 20.11.2017 TBA
Mid Daniele "Jiizuké" di Mauro ważny do 20.11.2017 TBA
Bot Amadeu "Minitroupax" Carvalho ważny do 19.11.2018 Amadeu "Minitroupax" Carvalho
Support Jakub "Jactroll" Skurzyński ważny do 20.11.2017 TBA
Trener André Guilhoto ważny do 20.11.2017 TBA

Spośród składu, który zakwalifikował się do EU LCS tylko marksman, Amadeu "Minitroupax" Carvalho ma kontrakt ważny jeszcze przez rok. Pozostali zawodnicy oraz trener do 20 listopada będą musieli podjąć decyzję o odejściu z klubu lub przedłużeniu kontraktu. Oprócz Minitroupaxa umowę ważną do listopada 2018 ma również grający na górnej alei w rozgrywkach Superligi Orange Antonio "Th3Antonio" Espinosa.