Po przedłużającym się okresie milczenia Solaris Esports powraca wreszcie do CS:GO. Brytyjska organizacja najwyraźniej umiłowała sobie nasz kraj, gdyż ponownie zdecydowała się zatrudnić w pełni polski skład, którego bazą był miks grający jako Team XD.

W nowej drużynie znajdziemy m.in. Wojciecha "pienixa" Pieńkowskiego oraz Mateusza "urbanbiffeNa" Marko, którzy w przeszłości związani byli m.in. z ALSEN-Teamem, a jeszcze kilka miesięcy temu mogliśmy ich oglądać w barwach Invizy Esport. Także pozostała trójka, czyli Maksymilian "Trochu" Trocha, Kamil "krytyq" Dudek oraz Mikołaj "niilo" Okoński, ma za sobą epizod w ALSEN, wraz z którym we wrześniu tego roku bezskutecznie walczyli o awans do Pucharu Polski Cybersport.

Wszyscy wspomnieni wyżej gracze mieli okazję występować już razem podczas polskich eliminacji do WESG 2017, gdzie jednak już w pierwszej rundzie ulegli reprezentantom SEAL Esports. Nie wiadomo jeszcze dokładnie jakie są plany nowej ekipy na najbliższe miesiące. Można jednak oczekiwać, że rozpocznie ona starania o awans m.in. na ESL Mistrzostwa Polski, skąd ich poprzednicy w minionym sezonie spadli z hukiem, nie odnosząc ani jednego zwycięstwa.

Nowy skład Solaris Esports prezentuje się następująco:

  • Wojciech "pienix" Pieńkowski
  • Maksymilian "Trochu" Trocha
  • Mateusz "urbanbiffeN" Marko
  • Kamil "krytyq" Dudek
  • Mikołaj "niilo" Okoński