Denis „electronic” Shapirov, czyli bohater najgłośniejszego transferu sceny CIS ostatnich miesięcy, już jutro rozpocznie rywalizację w europejskich finałach WESG. Na turnieju w Barcelonie obecny zawodnik Natus Vincere będzie reprezentować barwy Teamu Russia, czyli ekipy uformowanej specjalnie na ten event.  – Moim zdaniem ludzie, którzy jadą na WESG w miksowych składach, robią to dla pieniędzy. Przecież nikt nie wybiera się tam, by uzyskać międzynarodową sławę czy wskoczyć na wyższy poziom – powiedział bez ogródek 19-latek.

W Hiszpanii jednym z jego kompanów będzie obecny kolega z Na`Vi, czyli Egor „flamie” Vasilyev. Zdaniem Kostina jest to najbardziej spokojny z graczy ukraińsko-rosyjskiej formacji, w której występuje od kilku tygodni. – On po prostu nigdy nie narzeka – powiedział. O pozostałych kolegach z zespołu wypowiedział się w następujący sposób: – Ioann „Edward” Sukhariev z zimną krwią wykonuje swoją robotę, Oleksandr „s1mple” Kostyliev to niesamowity snajper, który lata po mapie i zbiera fragi, a Danylo „Zeus” Teslenko popycha nas do działania.

O nowym liderze, który słynie z twardej ręki jeżeli chodzi o prowadzenie drużyny, electronic powiedział nieco więcej, kiedy został zapytany o różnice pomiędzy nim, a pozostałymi in-game leaderami, z jakimi miał okazję współpracować. – Z trójki Dmitry „hooch” Bogdanov, Andrey „B1ad3” Gorodenskiy i Zeus najbardziej wymagającym jest ten ostatni. Jest on w stanie nastawić nas mentalnie, niesamowicie czuje i czyta grę, a do tego proponuje bardzo dobre rozwiązania – takimi komplementami obsypał Teslenkę.

Choć 19-latek i flamie przebywają obecnie w Barcelonie, gdzie celują w miejsce numer jeden podczas WESG, a pozostała trójka reprezentuje w Hiszpanii barwy .Ukraine, to całe Na`Vi jest w trakcie przygotowań do ostatniego turnieju w tym roku, jakim jest DreamHack Winter. – Oczywiście, że ćwiczymy przed tym turniejem, jednak mamy mało czasu, by popracować nad każdą z map. Jest szansa, że nie zrobimy tego także przed ostatnim etapem eliminacji do ELEAGUE 2018. WESG „zjada” nam tydzień przygotowań – powiedział.

Shapirova na rozmowę na dzień przed startem WESG namówił portal Cybersport.com. electronic i reszta Team Russia walkę o światowe finały imprezy rozpocznie jutro. Warto dodać, że rosyjski zespół trafił do grupy z Virtus.pro. Więcej informacji o samym turnieju znajdziecie w naszej relacji tekstowej.