STS
Fernando Alonso i Carlos "Ocelote" Rodriguez
fot. twitter.com/CarlosR

Fernando Alonso tworzy drużynę esportową we współpracy z G2 Esports

Dwukrotny mistrz świata Formuły 1, Fernando Alonso Díaz wkracza w esportowy świat! Hiszpański kierowca wraz z G2 Esports oraz Logitech utworzyli nową esportową drużynę – FA Racing G2 Logitech G. Rzecz jasna, głównie formacja ta koncentrować się będzie na symulatorach wyścigowych. We are excited to officially announce our joint venture with @alo_oficial to create @FAracingG2 supported […]

Dwukrotny mistrz świata Formuły 1, Fernando Alonso Díaz wkracza w esportowy świat! Hiszpański kierowca wraz z G2 Esports oraz Logitech utworzyli nową esportową drużynę – FA Racing G2 Logitech G. Rzecz jasna, głównie formacja ta koncentrować się będzie na symulatorach wyścigowych.

Fernando Alonso jest jedną z gwiazd światowych wyścigów najszybszych bolidów. Oprócz dwóch mistrzostw świata Formuły 1 trzykrotnie zdobył wicemistrzostwo w owym rankingu, a raz został II wicemistrzem F1. I choć nie zakończył jeszcze kariery kierowcy, już teraz postanowił wejść na esportową scenę. W oficjalnym oświadczeniu Hiszpan przyznaje, że trudno byłoby mu dobrać lepszych partnerów do utworzenia takiej drużyny.

Każdy kierowca Formuły 1 głęboko w sercu jest graczem. Rywalizacja na wirtualnej scenie otwiera olbrzymią liczbę możliwości dla młodych kierowców, którzy nie mieliby innej szansy ścigania się. Po raz pierwszy w historii, fani nie są tylko obserwatorami, ale mogą spróbować swych sił w grze i być może stać się kierowcą w mojej esportowej drużynie! Nie mógłbym pomyśleć o lepszych partnerach niż G2 Esports i Logitech G, z którymi mógłbym rozpocząć moją przygodę. Nie mogę się doczekać!

Zespół ogłosił już pierwszego zawodnika, który będzie grał pod banderą FA Racing G2 Logitech G. Jest nim Cem Bolukbasi – 19-letni Turek, który mimo młodego wieku ma szansę zostać mistrzem F1 Esports Series. Już jutro rozpoczną się finały zawodów, w których powalczy również nasz rodak – Patryk „Zyzz44” Krutyj. Więcej informacji o finałach F1 Esports Series znajdziecie pod tym adresem.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
100 Thieves

100 Thieves wita trzech pierwszych zawodników

Jeden z nowych członków NA LCS, 100 Thieves, rozpoczął budowę swojej formacji na nadchodzący sezon. Należąca do Cleveland Cavaliers drużyna kilka dni...