Za kilkanaście godzin startuje ostatni w tym roku turniej spod szyldu DreamHack ASTRO Open. Mimo że impreza odbędzie się w Jönköping, nie uświadczymy na liście uczestników zespołów ze Szwecji; są za to m.in. Gambit, EnVyUs i Natus Vincere. Gra toczy się o łącznie 100 tysięcy dolarów, a jako faworyci do zgarnięcia połowy tej kwoty za zajęcie pierwszego miejsca wskazywani są ci ostatni. W triumf drużyny Zeusa wierzy 55% Graczy STS.

Zanim jednak dojdzie do wyłonienia zwycięzcy tegorocznej edycji DH ASTRO Open Winter, najpierw cztery spośród ośmiu rywalizujących drużyn będą musiały przebrnąć przez fazę grupową. Na tym etapie możemy spodziewać się kilku zaciętych meczów, choć akurat pierwsze starcie w grupie A prawdopodobnie się do nich nie zaliczy. Triumfatorzy ostatniego Majora powinni bezproblemowo ograć Rise Nation, ale znacznie ciekawiej zapowiada się mecz Heroic kontra Natus Vincere. Choć to Ukraińcy mają w składzie bardziej renomowanych zawodników, w najnowszej historii meczów online między obiema drużynami Na`Vi nie ugrało ani jednej mapy. Co więcej, od powrotu Zeusa wszystkie występy lanowe kończyły się dla nich bardzo słabymi wynikami. Nadzieją dla Natus Vincere jest ich nowy nabytek, electronic. Turniej w Jönköping będzie dla utalentowanego Rosjanina debiutem w żółto-czarnych barwach, a starcie z Heroic może okazać się dla niego idealną okazją do pokazania swoich umiejętności. Taki scenariusz przewidują także Gracze STS – aż 82% z nich wskazuje Na`Vi jako zwycięzcę tego spotkania.

Mecz otwierający rywalizację w grupie B zapowiada się podobnie do analogicznego spotkania w pierwszym zbiorze – będące w niezłej formie mousesports nie powinno mieć problemów z North Academy. Większą ciekawość fanów CS:GO wzbudzi za to z pewnością starcie EnVyUs kontra BIG. Oba zespoły notują ostatnio niestabilne występy – Niemcy wyraźnie spuścili z tonu po zaskakującej grze na PGL Majorze, a francusko-belgijska ekipa w dużej mierze polega na indywidualnej formie RpK i ScreaMa. W bezpośrednich meczach offline lepszy bilans ma BIG, ale na DH ASTRO Open Winter drużyna goba b nie będzie faworytem w starciu z nV. Zarówno analitycy, jak i 85% Graczy STS twierdzą, że ekipa Happy’ego tym razem okaże się lepsza od Niemców.

Jeśli obędzie się bez większych niespodzianek, w play-offach znajdą się dwie drużyny z regionu CIS, a także mousesports oraz EnVyUs. Przy braku topowej konkurencji, turniej w Jönköping to przede wszystkim wymarzona okazja dla Natus Vincere do zdobycia swojego pierwszego tytułu mistrzowskiego w obecnym składzie. W upragniony triumf ekipy s1mple’a i electronica wierzy 55% Graczy STS… Bo jak nie teraz, to kiedy?