Po kilku tygodniach spekulacji dotyczących sytuacji kadrowej w Teamie Dignitas organizacja oficjalnie potwierdziła rozwiązanie umów z aż trójką zawodników sekcji Counter-Strike: Global Offensive. Mowa o Christianie „loWelu” Garcii Antoranie, Ricardo „foxie” Pacheco oraz Joakimie „jkaemie” Myrbostadzie.

Po spróbowaniu kilku różnych ustawień celem znalezienia odpowiedniej mieszanki zawodników, którzy dobrze się rozumieją, nasza sekcja CS:GO postanowiła się rozejść – czytamy na oficjalnej stronie dignitas. Tak drastyczne roszady nie mogą nikogo dziwić, bowiem od miesięcy zespół zawodził, co nie ulegało poprawie pomimo przeprowadzania kolejnych zmian. Teraz loWel, fox i jkaem są wolnymi zawodnikami i mogą bez problemów rozglądać się za nowymi pracodawcami.

Na chwilę obecną Team Dignitas nie zamierza rozstawać się z CS:GO. – Obecnie bierzemy pod uwagę kilka rozwiązań dotyczących naszej obecności na scenie w 2018 roku – zapowiada organizacja. W zespole w dalszym ciągu znajdują się Ruben „RUBINO” Villarroel, Jorgen „cromen” Robertsen oraz trener Morten „zEVES” Vollan. Ta trójka występowała razem w barwach norweskiej ekipy, która wywalczyła przepustkę na światowe finały WESG, co sprawia, że „opcja norweska” w dignitas, czyli skompletowanie w pełni skandynawskiej piątki, jak najbardziej wchodzi w grę.