fot. Blizzard/Robert Paul

Dwaj gracze Shanghai Dragons ukarani za account sharing

Pierwszy sezon Overwatch League jeszcze formalnie się nie rozpoczął, a tymczasem kolejny uczestnik spotkał się z karą za swoje zachowanie. Jeszcze w listopadzie Blizzard zawiesił na okres trzydziestu spotkań Kima „SADO” Su Mina z Philadelphia Fusion, który oskarżony został o boostowanie cudzych kont (więcej na ten temat tutaj). Teraz z kolei przykre konsekwencje spotkały dwóch graczy Shanghai Dragons.

Fang „Undead” Chao oraz Liu „Xushu” Junjie, bo o nich tu mowa, przyłapani zostali bowiem na tzw. account sharingingu. Sytuacja wyglądała następująco – 10 grudnia Undead i Xushu chcieli wspólnie zagrać w Overwatcha, jednakże uniemożliwiła im to dzieląca ich różnica w punktach rankingowych. Wobec tego Chao postanowił skorzystać z drugiego konta, które formalnie należało do Junjiego. A należy pamiętać, że jest to równoznaczne z pogwałceniem zasad, toteż nie ma się co dziwić, że już w trzeciej rundzie obaj zawodnicy zostali usunięci z meczu.

Jako zawodowcy powinni stanowić wzorzec do naśladowania i przestrzegać ustalonych przez Blizzard zasad – możemy wyczytać w opublikowanym przez ekipę z Szanghaju oświadczeniu. – Chcielibyśmy gorąco przeprosić członków społeczności Overwatch za negatywny wpływ, jaki wywarła na rozgrywce ta sytuacja – dodano. Pełną wersję pisma znaleźć można pod tym adresem.

Undead oraz Xushu zostali przez Shanghai Dragons karami w wysokości ok. 450 dolarów, a ponadto obaj otrzymali także „poważne ostrzeżenie”. Z kolei Blizzard nie odniósł się do całego zamieszania i zdecydował się nie wyciągać konsekwencji w stosunku do dwóch Chińczyków.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Michał "Nisha" Jankowski

Team Kinguin rozpocznie jutrzejsze zmagania w DOTA Summit 8

Jeżeli jesteście spragnieni emocji związanymi z rozgrywkami Dota 2, to mamy dla was fantastyczną wiadomość, bowiem już jutro rozpocznie się ostatni mi...