Polacy z AGO Gaming poznali pierwszą drużynę, z którą być może przyjdzie im się zmierzyć podczas Legends Cup. Do nadwiślańskiej formacji dołączył bowiem 5POWER Club, który w wielkim finale chińskich eliminacji nie dał szans Eclipse.

Złożona z dwóch Chińczyków, dwóch Mongołów oraz jednego Taja drużyna nie miała żadnych problemów z sięgnięciem po końcowy triumf w swoim regionie. Reprezentanci 5POWER niczym burza przemknęli przez kolejne etapy play-offów, eliminując z łatwością NEW4 oraz Team MAX. Ostatnią przeszkodą miało być Eclipse, prowadzone przez znanego z czasów CS-a 1.6 ZhengWeia "alexa" Biana. Podopieczni byłego gracza TyLoo nie mieli jednak żadnych szans – najpierw polegli na Mirage'u w stosunku 10:16, a następnie musieli uznać wyższość rywali na Cobblestonie, przegrywając aż 5:16.

Już na początku stycznia do AGO oraz 5POWER dołączą dwa kolejne zespoły, tym razem pochodzące z Ameryki Północnej. Wśród kandydatów znalazły się formacje mające w swoich składach takich zawodników, jak chociażby Ryan "fREAKAZOiD" Abadir czy też David "Xp3" Garrido. Samo Legends Cup rozpocznie się już 11 lutego w Santa Ana. Łączna pula nagród imprezy osiągnie kwotę 25 tysięcy dolarów, z czego do rąk zwycięzców trafi 10 tysięcy.