STS

Illuminar Gaming otwiera dywizję Hearthstone’a! Na pokładzie Tuttek oraz Lucken

W październiku ubiegłego roku Illuminar Gaming postanowiło zainwestować w produkcję CD Projekt RED, czyli Gwinta. Organizacja postawiła wtedy na Bartłomieja „Ikealyou” Zawadzkiego, który zdecydował się porzucić Hearthstone’a głównie z uwagi na to, że gra została kompletnie zaniedbana przez Blizzard i jej esportowa strona strasznie podupadła. Dziś, po ogromnych zmianach jakie miesiąc temu dotknęły system HCT, Illuminar Gaming na nowo otwiera dywizję w Hearthstone’a, przyjmując tym samym pod swoje skrzydła Łukasza „Tuttka” Lipkę oraz Łukasza „Luckena” Szczypióra.

Tuttek w ubiegłym już roku zdołał dwukrotnie awansować na play-offy Hearthstone Championship Tour w Krakowie oraz reprezentował Polskę w Hearthstone Global Games. Ponadto zawodnik ten przez osiem miesięcy z rzędu był notowany w najlepszej setce Starego Kontynentu, dzięki czemu pod względem zdobytych punktów uplasował się na drugiej pozycji w naszym kraju. Dodatkowo Lipka jest jednym z najbardziej znanych polskich streamerów HS’a.

Drugi z zakontraktowanych przez Illuminar Gaming zawodników jest nieco mniej znany na profesjonalnej scenie, gdyż swoją przygodę z turniejami zaczął dopiero na początku ubiegłego roku. Lucken pojawił się znikąd i nagle zaczął notować całkiem imponujące wyniki. Gracz ten zdecydowanie jest jednym z obiecujących talentów polskiej sceny HS’a i dzięki możliwości występowania w trykocie iHG rozwinie się jeszcze bardziej.

O Tuttku i Luckenie wypowiedział się także menadżer sekcji Hearthstone’a Illuminar Gaming, Adam „Jotosha” Kozierowski. — Tuttek jest bardzo dobrym streamerem, ale wybierając go patrzyłem wyłącznie na jego ostatnie wyniki esportowe, bo w iHG w pierwszej kolejności stawiamy właśnie na to. Myślę, że ostatni rok dał świadectwo, iż Tuttek jest solidnym graczem i warto mu zaufać, dodatkowo znam go osobiście i wiem, że jest strasznie sumienny. Z pewnością nas nie zawiedzie i da nam powody do radości. Lucken z kolei jest inwestycją w przyszłość i jestem zadowolony z tego, że zdecydowaliśmy się go przyjąć. Byłem zadziwiony, że potrafił wypracować sobie tak imponujące wyniki w tak krótkim czasie i zasmuciło mnie to, iż przez kończenie studiów i pisanie pracy nie mógł grać w Hearthstone’a w ostatnich miesiącach, ale udało nam się go nakłonić do powrotu i znów kręci się w topce Europy. — skwitował zarządzający nowo utworzoną dywizją.

Według polskiej organizacji gra karciana od Blizzarda w następnych miesiącach znów odżyje. Wszystko to ma być spowodowane sporymi modyfikacjami w Hearthstone Championship Tour, a najważniejszymi z nich zgodnie z opisem Illuminar Gaming są:

  • pozbycie się Open Cups, przez co gracze będą mogli skupić się w pełni na zdobywaniu punktów w Ladderze,
  • znaczne zwiększenie wysokości nagród za play-offy, dzięki czemu zawodnicy będą mogli sobie pozwolić na wyjazdy na większe turnieje typu DreamHack,
  • wprowadzenie Tour Stops, które dadzą możliwość uzyskania dodatkowych punktów wymaganych do dostania się na play-offy,
  • utworzenie opłacalnej zarówno dla organizacji, jak i samych zawodników rywalizacji drużynowej.
Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

HZ wraca do gry. Były zawodnik TyLoo w ViCi Gaming

Po nieco ponad trzech miesiącach przerwy Zhen "HZ" Huang powraca do gry. Były już zawodnik TyLoo, który od końcówki września ubiegłego roku pozostawał...