Już o północy rozpocznie się ostatnia faza zmagań o udział w 7. sezonie północnoamerykańskiej dywizji ESL Pro League. To właśnie wtedy walkę o dwa nadal wolne miejsca stoczą cztery formacje, wśród których znajdziemy m.in. Rogue i Ghost Gaming, czyli uczestników poprzedniej edycji EPL.

Obie ekipy nie będą raczej wspominać swojej przygody w pro lidze zbyt dobrze. Z drugiej strony o wielkim szczęściu mogą mówić gracze Ghost – w przeciągu wszystkich kolejek zgromadzili oni zaledwie pięć zwycięstw i byli na najlepszej drodze do bezpośredniego spadku. Na ich szczęście z rywalizacji wycofało się Immortals, wobec czego podopieczni Phonga "bee-1osa-" Nguyêna mogą jeszcze powalczyć o ligowy byt.

Niewiele lepiej od wspomnianego wyżej GG spisało się Rogue. Zespół Spencera "Hiko" Martina przez cały okres trwania rozgrywek trawiona była przez potworne problemy kadrowe, przez co nie była nawet w stanie włączyć się do walki o utrzymanie. Z dwudziestu sześciu rozegranych przez siebie spotkań Amerykanie wygrali tylko sześć i od ostatniego bezpiecznego miejsca dzieliła ich ogromna różnica czternastu punktów.

O przejęcie slotów należących dotychczas do wyżej wspomnianej dwójki powalczą GX i Rise Nation. Warto nadmienić tej pierwszej drużynie znajdziemy m.in. dwóch byłych reprezentantów iBUYPOWER, Braxtona "swaga" Pierce'a i Kevena "AZK" Larivière. Obie formacje nie zaprezentował się jednak ze zbyt dobrej strony podczas zakończonego dziś ESEA Season 26 Global Challenge, nie wygrywając ani jednego meczu i zajmując ostatnie miejsca w swoich grupach.

Harmonogram ESL Pro League Relegation prezentuje się następująco:

8 stycznia
00:00 GX vs Rogue BO3
00:00 Ghost Gaming vs Rise Nation BO3
16:00 mecz drabinki przegranych BO3
20:00 mecz drabinki wygranych BO3
9 stycznia
00:00 decydujący mecz BO3

Ostatecznie awans do 7. sezonu ESL Pro League uzyskają dwie najlepsze ekipy. Same rozgrywki startują już 13 lutego i potrwają do 20 maja. To właśnie tego dnia rozegrany zostanie decydujący mecz lanowych finałów.