Do drużyny GX zawitał trzeci już były reprezentant iBUYPOWER. Mowa tutaj o Joshule "steelu" Nissanie, który dołączył do Kevena "AZK" Larivière oraz Braxtona "swaga" Pierce'a. Blisko 30-letni snajper będzie mógł wspomóc swoją nową formację w kolejnym sezonie ESEA Premier.

Doświadczony gracz zajął miejsce Michaela "dapra" Gulino. Decyzja ta jest następstwem rozczarowującego występu północnoamerykańskiej ekipy podczas niedawnego ESEA Global Challenge. Przypomnijmy, że zespół byłych zawodników iBP odpadł z rywalizacji już w fazie grupowej ponosząc dwie łatwe porażki. Ponadto nie udało mu się także wywalczyć awansu do upragnionej ESL Pro League.

Co ciekawe, Gulino za pośrednictwem mediów społecznościowych przyznał, że byli już koledzy z drużyny podejrzewali go o celowe poddanie spotkania barażowego z Rogue: – Czuję, że stałem się kozłem ofiarnej tej wpadki, która miała miejsce na tym turnieju i chciałbym pokazać jak to wygląda z mojej strony – stwierdził 19-latek, dodając: – Dowiedziałem się od moich przyjaciół i innych drużyn z MDL, że moja drużyna rozpowiada wszystkim, iż poddałem nasze mecze. Sami nigdy o tym ze mną nie porozmawiali, ani osobiście, ani online, i kompletnie ignorowali mnie aż do dziś – przyznał.

Przez ostatnie kilka miesięcy mogliśmy oglądać steela w barwach Torqued, do którego powrócił po 2,5-letniej przerwie. Pod koniec września minionego roku wraz z tą formacją sięgnął po triumf w WorldGaming Canadian Championship Series 2017, ale ostatecznie zdecydował się ją opuścić z powodu braku większego progresu w grze.

W tej sytuacji skład GX prezentuje się następująco:

  • Braxton "swag" Pierce
  • Keven "AZK" Lariviere
  • Shawn "witmer" Taylor
  • States Matt "Pollo" Wilson
  • Joshua "steel" Nissan
  • James "JamezIRL" Macaulay – trener