Wczoraj Virtus.pro, dziś Gambit Esports – Quantum Bellator Fire nie bierze jeńców i podczas trwającego właśnie ELEAGUE Major Boston 2018 ma już na swoim koncie wygrane nad dwoma półfinalistami poprzedniej edycji współorganizowanej przez Valve imprezy. Oznacza to, że ekipa, której początkowo nikt nie dawał szans nawet w fazie nowych pretendentów, jest już o krok od zapewnienia sobie awansu do play-offów, a co za tym idzie także statusu legendy.

QB Fire 19 : 16 Gambit Esports

(ELEAGUE Major 2018 – 2. runda)
19 9 Inferno 6 16
6 9

Głównym zadaniem reprezentantów QB Fire było udowodnienie, że wczorajsza wygrana nad Virtus.pro nie była tylko dziełem przypadku. I trzeba przyznać, że jeszcze w pierwszej połowie rosyjsko-litewski skład radził sobie z tą misją naprawdę dobrze. Dzięki wygranej pistoletówce Nikita "waterfaLLZ" Matveyev i spółka od razu zapewnili sobie przewagę ekonomiczną i chociaż Gambit przełamało ją podczas swojej rundy full, nie zdało się to na zbyt wiele. Quantum Bellator pewnie parło przed siebie i do przerwy pozwoliło sobie już tylko na jedno drobne zawahanie, dzięki czemu przed zmianą stron prowadziło aż 9:6!

Potem przyszła wreszcie pora na obrońców tytułu mistrzowskiego, który po przejściu do defensywy zyskali nowe siły. W efekcie podopieczni Andreya "Andiego" Prokhorova szybko dogonili swoich rywali, by potem samemu wysunąć się na czoło. Nie trwało to jednak zbyt długo, bo QB Fire nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa. W szóstej rundzie drugiej połowy pretendenci przełamali wreszcie obronę przeciwnika, odzyskując tym samym palmę pierwszeństwa. Niemniej ostatecznie żadna z drużyn nie była w stanie przechyli szali na swoją stronę, wobec czego doszło do remisu 15:15. W dogrywce lepiej zaczęło Gambit, ale były to tylko dobre złego początki. Kolejne cztery punkty wpadły już na konto Quantum Bellator Fire, które dzięki temu ustaliło wynik meczu na 19:16.

Już za chwilę kolejny mecz, w którym Space Soldiers podejmie Cloud9. Polskojęzyczna transmisja z tego, a także kolejnych spotkań dostępna będzie za pośrednictwem oficjalnego kanału GamerTV na Twitchu, który znajduje się pod tym adresem. Po więcej informacji na temat zawodów zapraszamy do naszej relacji tekstowej.