Rogue przystąpi do 7. sezonu ESL Pro League znacząco wzmocnione. Do składu tejże ekipy, jak potwierdzono w sobotę, dołączyło dwóch doświadczonych i jednocześnie utytułowanych już zawodników – Ronnie "ryx" Bylicki oraz Hunter "SicK" Mims. Tym samym północnoamerykańska formacja może po raz pierwszy od dawna pochwalić się pełnym pięcioosobowym składem.

Poprzednia edycja EPL nie była dla Rogue szczególnie udana. Sformowana z byłych graczy Enigma6 Group oraz wspierania przez Spencera "Hiko" Martina drużyna nie była w stanie nawiązać jakiejkolwiek rywalizacji z amerykańską czołówką. Wpływ na to miały zapewne również zawirowania, w efekcie których zespół kilkukrotnie zmuszony był rozgrywać swoje mecze przy wsparciu zmienników.

Teraz ma się to zmienić dzięki dwóm nowym nabytkom. SicK kilka dni temu wraz z Misfits Gaming rywalizował jeszcze na ELEAGUE Major Boston 2018, ale ani on, ani też jego koledzy nie byli w stanie zapewnić sobie awansu do kolejnego etapu, wobec czego MG pożegnało się z zawodami już w fazie nowych pretendentów. Krótko po tym okazało się, że trzem zawodnikom Misfits, w tym także Mimsowi, wygasły kontrakty, dzięki czemu mogą oni swobodnie poszukiwać nowych pracodawców. Jak widać 19-latek nie potrzebował dużo czasu, by znaleźć dla siebie nowy dom.

Nieco inaczej sytuacja prezentuje się w przypadku Bylickiego. Jeszcze pod koniec 2016 roku opuścił on Echo Fox na rzecz Splyce, a tam udało mu się wywalczyć awans do Pro Ligi. Niemniej w czerwcu minionego roku rozstał się z tą formacją skonfliktowany z włodarzami organizacji, a dwa miesiące później trafił do Ghost Gaming. Tam również nie zagrzał zbyt długo miejsca, a ostatnio sporo mówiło się, że miałby trafić do miksowej drużyny złożonej z byłych członków Counter Logic Gaming.

W tej sytuacji skład Rogue prezentuje się następująco:

  • Daniel "vice" Kim
  • Spencer "Hiko" Martin
  • Casper "cadiaN" Møller
  • Ronnie "ryx" Bylicki
  • Hunter "SicK "Mims
  • Garett "Grt" Bambrough – trener