Z piekła do nieba – tak można pokrótce opisać uczucia, jakie musiały towarzyszyć reprezentantom Quantum Bellator Fire podczas dzisiejszego starcia z mousesports. Wschodnioeuropejska formacja zaczęła fatalnie, ale potem doprowadziła do wspaniałego comebacku, dzięki któremu to ona koniec końców zatriumfowała w stosunku 16:14. Tym samym ta do niedawna nieznana nikomu drużyna zapewniła sobie status legendy i udział na kolejnym Majorze!

QB Fire 16 : 14 mousesports

(ELEAGUE Major 2018 – 4. runda)
16 2 Train 13 14
14 1

Cała pierwsza połowa rozgrywanego na Trainie pojedynku toczyła się pod dyktando mousesports. Podopieczni niemieckiej organizacji bez skrupułów obchodzili się z mniej utytułowanymi rywalami, brutalnie ich punktując. Dość powiedzieć, że przed przerwą gracze QB Fire tylko dwukrotnie przełamali szczelną defensywę, co zresztą było dla nich tragiczne w skutkach, bo po kolejnej porażce musieli radzić sobie jednocześnie z uciekającym wynikiem oraz resetem ekonomicznym. Tak czy inaczej wynik 13:2 na korzyść mouz zapowiadał nam, że mecz ten może się zakończyć naprawdę szybko.

Wyglądało na to, że Kirill "Boombl4" Mikhailov i spółka potrzebowali solidnego uderzenia, by wreszcie się przebudzić. W trakcie tych kilku sekund, przez które serwer zamieniał obie piątki stronami, wschodnioeuropejska piątka zdążyła się otrząsnąć i ruszyć do odrabiania strat. I to jak ruszyć! Tym razem to zawodnicy mouz wyglądali jak dzieci we mgle i nie ma się co dziwić, bo ich przeciwnicy w niczym nie przypominali ekipy, która jeszcze przed chwilą bez większej walki oddała trzynaście punktów. Minuty mijały, a QBF ani myślało przestać, dzięki czemu ostatecznie byliśmy świadkami nieprawdopodobnego comebacku i remisu 14:14. Ale na tym rosyjsko-litewski skład nie poprzestał i już po chwili mógł świętować wygraną 16:14, która jeszcze kilkanaście minut temu wydawała się czymś nieprawdopodobnym.

Już za chwilę kolejny dzisiejszy mecz, w którym Astralis podejmie Cloud9. Polskojęzyczna transmisja z tego, a także kolejnych spotkań dostępna będzie za pośrednictwem oficjalnego kanału GamerTV na Twitchu, który znajduje się pod tym adresem. Po więcej informacji na temat zawodów zapraszamy do naszej relacji tekstowej.