Przyszedł czas na finały pierwszego sezonu FIFA Ultimate Team Champions. Turniej w Barcelonie będzie pierwszym, dzięki któremu gracze zakwalifikować się będą mogli do FIFA eWorld Cup, a na liście uczestników znalazło się trzech Polaków.

Podczas pierwszego turnieju w nowej formule Mistrzostw Świata FIFA zobaczymy aż 128 najlepszych graczy, którzy w trakcie Ligi Weekendowej zajęli miejsce w czołówce. Mecze odbywać się będą na dwóch platformach – PlayStation4 oraz XBOX One. Zawodnicy zostaną podzieleni na grupy, gdzie połowa z nich zakwalifikuje się do kolejnego etapu. Zwycięzcy finałów zmierzą się ze sobą o 22 000 dolarów.

W trakcie zawodów w Barcelonie nie zabraknie także polskich zawodników. Na platformie PlayStation 4 mierzyć się będą Damian "damie" Augustyniak oraz Miłosz "milosz93" Bogdanowski, natomiast o triumf na XBOX One powalczy Gracjan "elpolako" Gołębiewski. Jedynie najlepsza ósemka zgarnie miejsce podczas play-offów EA SPORTS FIFA Global Series, co wcale nie będzie takie proste, bowiem wśród zawodników znajdziemy także Corentina "Rocky'ego" Chevreya czy Spencera "Gorillę" Ealinga.

Transmisja ze spotkań FUT18 Champions Cup Barcelona dostępna będzie w dwóch miejscach - na kanale YouTube oraz na Twitchu. Start turnieju już 26 stycznia o godzinie 12:00.