Natus Vincere nie dało najmniejszych szans Quantum Bellator Fire i zapewniło sobie awans do półfinału ELEAGUE Major Boston 2018. Kolejnym przeciwnikiem wschodnioeuropejskiej formacji będzie FaZe Clan.

Natus Vincere 2 : 0 Quantum Bellator Fire
(ELEAGUE Major 2018 – ćwierćfinał)
16 13 Mirage 2 4
3 2
16 11 Inferno 4 7
5 3
 Train 

Quantum Bellator Fire świetnie weszło w mecz, wygrywając pistoletówkę po stronie terrorystów. Fenomenalna akcja Aurimasa "Kvika" Kvakšysa w pierwszej rundzie starcia zapadła w pamięci wszystkim oglądającym. Radość debiutantów nie trwała jednak długo, bowiem już w kolejnej odsłonie spotkania górą byli gracze Na`Vi. Ekipa Danylo "Zeusa" Teslenki szybko zrehabilitowała się za nieudany początek i stopniowo zwiększała swoją przewagę. Pierwotnie niegroźne prowadzenie urosło do niewyobrażalnych rozmiarów - Natus Vincere wygrywało do przerwy aż 13:2. Ogromna w tym zasługa Egora "flamie" Vasilyeva, który na półmetku zdobył aż 32 zabójstwa. Druga połowa była w zasadzie formalnością. Quantum Bellator Fire próbowało co prawda odbić się od dna, jednak indywidualna dyspozycja ich oponentów była przeszkodą nie do przeskoczenia.

Na`Vi przeważało już od samego początku drugiej mapy, chociaż nie zanosiło się na to, że dojdzie do powtórzenia wyniku z pierwszej połowy Mirage'a. Skuteczne ataki Zeusa i jego kolegów przekładały się na dorobek punktowy. Quantum Bellator Fire próbowało przejąć inicjatywę, jednak na przeszkodzie stały regularne resety ekonomii. Po stronie terrorystów Natus Vincere zainkasowało aż jedenaście punktów, a to oznaczało, że droga do końcowego triumfu znacznie się ułatwiła. W decydującej części meczu Kvik i spółka podjęli jeszcze jedną próbę nawiązania kontaktu z rywalami, ale to zdało się na niewiele. Podopieczni Mykhailo "kane'a" Blagina dopięli swego i zwyciężyli na Inferno 16:7.

W przedostatnim ćwierćfinale G2 Esports podejmie amerykanskie Cloud9. Polskojęzyczna transmisja z tego spotkania dostępna będzie za pośrednictwem oficjalnego kanału GamerTV na Twitchu, który znajduje się pod tym adresem. Po więcej informacji na temat zawodów zapraszamy do naszej relacji tekstowej.