Od zakończenia ELEAGUE Major Boston 2018 dzielą nas już tylko dwa dni. Dziś czeka nas dokończenie rozpoczętych wczoraj ćwierćfinałowych, a także dwa mecze półfinałowe. Także emocji na pewno nie zabraknie.

Dzień rozpoczniemy o godzinie 16:00, bo to właśnie wtedy SK Gaming i Fnatic zmierzą się ze sobą w walce o ostatni slot w 1/2 finału. Faworytami tego pojedynku bezsprzecznie są Brazylijczycy, ale ich szwedzcy rywale, mający za sobą całkiem udaną końcówkę poprzedniego roku, z pewnością spróbują pokusić się o niespodziankę.

Następnie crème de la crème, swoista truskawka na torcie, czyli mecz FaZe Clanu z Natus Vincere i szansa na osobistą vendettę Ladislava "GuardiaNa" Kovácsa. Słowak jeszcze do sierpnia 2017 roku reprezentował barwy Na`Vi, ale jesienią pożegnał się z organizacją w nie najlepszych stosunkach. Teraz będzie miał okazję powtórzyć wyczyn z fazy nowych pretendentów i jeszcze raz utrzeć nosa poprzedniemu pracodawcy, jednocześnie przybliżając swoją obecną drużynę do upragnionego końcowego triumfu.

No i na koniec spotkanie Cloud9, które z każdym kolejnym starciem zdaje się nabierać mocy. Amerykańska ekipa na własnej ziemi prezentuje się naprawdę dobrze, czego dowodem może być chociażby wczorajsze gładka wygrana nad mającym mocarstwowe ambicje G2 Esports. Tym razem Tarikowi "tarikowi" Celikowi i jego kolegom przyjdzie podjąć zwycięzcę pojedynku między SK i Fnatic.

Pełny piątkowy harmonogram prezentuje się następująco:

27 stycznia

Ćwierćfinał

16:00 SK Gaming vs Fnatic BO3

Półfinał

18:30 FaZe Clan vs Natus Vincere BO3
21:00 Cloud9 vs TBD BO3

Polskojęzyczną transmisję ze wszystkich spotkań oglądać będzie można za pośrednictwem oficjalnego kanału GamerTV na Twitchu, który znajduje się pod tym adresem. Po więcej informacji na temat ELEAGUE Major Boston 2018 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.