Po raz drugi w historii do wielkiego finału turnieju rangi Major dotarła drużyna z Ameryki Północnej. W 2016 roku udało się to zawodnikom Teamu Liquid, a wczoraj dokonali tego podopieczni Cloud9.

Amerykańska formacja spod znaku dziewiątej chmury w play-offach ELEAGUE Major Boston 2018 najpierw pokonała G2 Esports, a później wygrała z SK Gaming. Zadowolenia z takiego obrotu spraw nie krył Jacky "Stewie2K" Yip. – Dość trudno opisać to, jak się czuję. Po meczu skoczyła mi adrenalina. Wszyscy są szczęśliwi i chyba nikt z nas nie czuł się tak nigdy wcześniej.

Poza grą jesteśmy dobrymi znajomymi – stwierdził Stewie2K zapytany o podejście do wielkiego finału, w którym Cloud9 zagra z FaZe Clanem. – Wiedzą, że ja idę po nich. A my wiemy, że oni idą po nas. Wszystko okaże się na serwerze, gdzie nie ma przyjaźni aż do końca meczu.

Wielki finał ELEAGUE Major Boston 2018 zostanie rozegrany już dziś wieczorem. Pojedynek, w którym naprzeciw siebie staną FaZe Clan i Cloud9 zaplanowano na 20:00. Szczegółowe informacje na temat turnieju znajdziecie w relacji tekstowej.