Za nami decydujący mecz ELEAGUE Major Boston 2018. Emocji nie brakowało i już teraz można z pełną odpowiedzialnością przyznać, że spotkanie to było godne wielkiego finału. A już po samych esportowych zmaganiach przyszła pora na rozdawanie indywidualnych wyróżnień, a te otrzymali Tyler "Skadoodle" Latham oraz Tarik "tarik" Celik.

Skadoodle został, zasłużenie zresztą, ogłoszony oficjalnym MVP finałowego pojedynku. 24-latek otrzymał sygnowaną przez Amerykańskie Siły Powietrzne nagrodę w uznaniu swojego wkładu w zwycięstwo Cloud9. Nie ma się jednak co dziwić – na przestrzeni trzech rozegranych map Amerykanin ustrzelił w sumie 79 fragów, dzięki czemu mógł pochwalić się K/D ratio na poziomie 1,44. Był to najlepszy tego dnia wynik na serwerze.

Swoją statuetkę tradycyjnie przyznał też serwis HLTV, a ta trafiła w ręce tarika. Popularny serwis właśnie byłego zawodnika OpTic Gaming wybrał najbardziej wartościowym graczem całej imprezy i tutaj także trudno spierać się z werdyktem. Amerykański IGL przez większą część zawodów utrzymywał bowiem równą wysoką formę i tylko trzykrotnie pozwolił sobie na nieco gorsze występy. Niemniej starcia z takimi rywalami, jak G2 Esports, SK Gaming czy też FaZe zostały w dużej mierze wygrane właśnie dzięki postawie Celika.

fot. HLTV

Dla 21-letniego tarika jest to pierwsza w karierze otrzymana od HLTV nagroda. W przeszłości Amerykanin tureckiego pochodzenia miał już okazję cieszyć się z triumfu podczas m.in. ELEAGUE Season 2 oraz DreamHack ASTRO Open Denver 2017, ale wówczas eksperci serwisu przyznawali swoje wyróżnienie innym zawodnikom.